Kamil Grosicki zagra w Pogoni Szczecin. Jakie kluby były zainteresowane Polakiem?

Kamil Grosicki został nowym piłkarzem Pogoni Szczecin. Z tej okazji agent piłkarza udzielił wywiadu portalowi „WP Sportowe Fakty”, w którym zdradził kluby, jakie były zainteresowanie usługami 33-latka.

Grosicki zagra w Pogoni

W sobotę Pogoń Szczecin pokonała na własnym obiekcie Stal Mielec 4:1. Przed rozpoczęciem spotkania władze kluby przygotowały niespodziankę dla kibiców w postaci prezentacji nowego piłkarza, jakim okazał się Kamil Grosicki. Transfer zrobił tym większe wrażenie, iż wszystko zostało zachowane w tajemnicy do ostatniej minuty.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wiadomo, ile będzie zarabiać Grosicki w Pogoni. Miliony za sezon gry

Gdzie mógł zagrać Grosicki?

Po ogłoszeniu transferu na portalu „WP Sportowe Fakty” pojawił się artykuł z wypowiedziami agenta Grosickiego. Poznaliśmy kluby, jakie były zainteresowane usługami 83-krotnego reprezentanta Polski.

– W momencie, gdy odezwała się Pogoń, zerwaliśmy negocjacje z innymi klubami. O Kamila zabiegał na przykład Rizespor i Adana Demirspor, czyli dwie drużyny z tureckiej ekstraklasy. Oferowali lepsze zarobki, ale Kamil miał już trochę dość tułaczki po świecie – powiedział Daniel Kaniewski.

–  Latem do piłkarza odzywali się również przedstawiciele Derby County, APOEL-u Nikozja, PAOK-u Saloniki czy Maccabi Tel Awiw. Zawodnik nie był przekonany do tych kierunków i czekał – dodał.

Michał Budzich