Jürgen Klopp skrytykował Mistrzostwa Świata w Katarze. „Przez 12 lat nikt nie zareagował”

Jürgen Klopp w ostrych słowach skomentował nadchodzące Mistrzostwa Świata. Niemiecki szkoleniowiec nie jest zadowolony z faktu przyznania mundialu Katarowi.

Już za kilkanaście dni rozpoczną się Mistrzostwa Świata 2022. Mecz otwarcia pomiędzy Katarem a Ekwadorem zostanie rozegrany 20 listopada. Z kolei finał imprezy został zaplanowany na 18 grudnia.

Guardiola odpowiedział Ibrahimoviciowi. „Erling, nie strzelaj już goli” [CZYTAJ]

Kontrowersje

W 2010 roku Katar został mianowany gospodarzem Mistrzostw Świata 2022. Decyzja podjęta przez FIFA od samego początku budziła sporo kontrowersji. Wiele osób zarzucało władzom piłkarskiej federacji korupcję. Kibicom, piłkarzom oraz trenerom nie podoba się również fakt, że turniej, ze względu na wysokie temperatury panujące w Katarze, musi zostać rozegrany późną jesienią w trakcie sezonu klubowego.

Kiwior odpowiedział na pochwały Lewandowskiego. „Sprawił, że jestem dumny” [CZYTAJ]

Opinia Kloppa

Swoje zdanie na temat nadchodzącego wydarzenia przedstawił Jürgen Klopp. Niemiecki szkoleniowiec, jak większość osób, nie jest zadowolony z faktu organizacji mundialu w Katarze. Sam przyznał, że nie zamierza jechać do Kataru.

„Nie zamierzam (jechać do Kataru – przyp. red.), w tym czasie planuje wyjechać na wakacje. Oczywiście będę oglądał spotkania, ale to nie to samo. Jakiś czas temu oglądałem dokument przedstawiający, w jaki sposób Rosja i Katar dostały prawo do organizacji dwóch najważniejszych turniejów piłkarskich. To była najprawdopodobniej jedyna taka sytuacja, kiedy w tym samym momencie ogłoszono dwóch gospodarzy mundiali.”

„Wszyscy wiemy, jak to się stało, ale nikt przez dwanaście lat nic z tym nie zrobił. Po tym wszystkim nagle ktoś mówi piłkarzom, że mają nie ubierać żadnych opasek na rękę i być całkowicie obojętnymi wobec otoczki turnieju. To są piłkarze, którzy jadą zagrać tam, jak najlepiej mogą. Robią to dla swoich krajów.”

„Przez dwanaście lat nikt nie zareagował, więc teraz możemy cieszyć się z tego, że przed nami mundial w listopadzie. Jest tam, co jasne, wielu wspaniałych ludzi, dla których to wydarzenie będzie jednym z najważniejszych w życiu. Ale nie możemy zapomnieć, co tam się działo.”

„Stadiony w Katarze nie powstały z niczego. Ktoś musiał je zbudować. Powstawały one w czasie tamtejszego lata, kiedy temperatury sięgają 50 stopni Celsjusza, a takie warunki nie sprzyjają ciężkiej pracy fizycznej”


źródło: transfery.info

Michał Budzich