Josue opowiedział o nienawiści, z jaką spotyka się podczas meczów. „Najważniejsze, by o tobie mówili”

Josue udzielił wywiadu TVP Sport. Portugalski pomocnik Legii Warszawa opowiedział o nienawiści, z jaką spotyka się podczas wyjazdowych meczów swojej drużyny.

Znienawidzony Josue

Josue Pesqueira dołączył do Legii Warszawa w lipcu 2021 roku. Portugalski pomocnik stał się kluczową postacią nowego zespołu. Jego silna pozycja w warszawskim klubie spotkała się z nienawiścią kibiców przeciwnych drużyn. 32-latek w rozmowie z TVP Sport opowiedział o tym, jak reaguje na obelgi podczas meczów.

– Czy czuję się najlepszym piłkarzem ekstraklasy? Nie. Jeśli jednak ktoś zapyta się mnie czy czuję się najbardziej znienawidzonym piłkarzem w tej lidze, to wtedy odpowiem, że tak – powiedział Josue.

Hotić zachwycony Lechem Poznań. „Nie spodziewałem się takiego poziomu organizacji” [CZYTAJ]

– Mój ojciec powiedział przed śmiercią, że nie jest ważne czy ludzie mówią o tobie dobrze, czy źle. Najważniejsze, by o tobie mówili. Dlaczego? Wtedy jesteś ważny dla innych osób. Mogą mnie nawet nienawidzić. Czasami twierdzą, że jestem arogantem. Mówią, że Josue jest taki czy inny. Ok, to prawda. Jestem arogancki. Tylko że arogancki jestem wówczas, jeśli chcę dla kogoś taki być. Nie jestem tym samym facetem dla każdego. To po prostu moja osobowość. Zwracam światu to, co od niego dostaję – dodał.

– Jestem pewien, że kibice czy piłkarze innych klubów mnie nienawidzą. Tak samo jest z Legią, kiedy jedzie do innych miast. Obecnie jest tak, że jestem twarzą tej drużyny, więc mówimy o podwójnym nagromadzeniu takich emocji. Czy się tym przejmuję? Proszę… Mam silną osobowość i najważniejsze jest dla mnie wygrywanie w każdych okolicznościach – podsumował Portugalczyk.

Legia Warszawa rozpocznie zmagania PKO BP Ekstraklasy od spotkania z Łódzkim Klubem Sportowym. Spotkanie Wojskowych z beniaminkiem zaplanowano na 21 lipca o godzinie 20:30.

Źródło: TVP Sport