Joachim Loew chwalony przez Xaviego. „Pasowałby do Barcelony”

Niedawno świat obiegła informacja, że Joachim Loew po EURO 2020 zakończy współpracę z kadrą Niemiec. Na temat jego przyszłej pracy wypowiedział się Xavi Hernandez. Legenda FC Barcelony widzi niemieckiego szkoleniowca w klubie z Camp Nou.

Według dziennikarzy Joachim Loew rozpoczął naukę języka hiszpańskiego. Jego marzeniem podobno jest praca w klubie z tego kraju. Mówiło się nawet, że celem Niemca jest prowadzenie Realu Madryt.

Nieco inny pogląd na tę sytuację ma Xavi Hernandez. Były pomocnik FC Barcelony uważa, że Loew pasowałby do Dumy Katalonii pod względem osobowości i sposobu rozumienia gry.

– Po tak długiej pracy w jednym miejscu zmęczenie materiału jest nieuniknione. Tak może być w tym przypadku. Taki trener to luksusowy towar. Chce efektownej i ofensywnej piłki nożnej, do tego jest mistrzem świata – stwierdził 41-latek w wywiadzie dla Suddeutsche Zeitung.

– Loew pomógł Niemcom rozwinąć inne rozumienie piłki nożnej. Takie, które przypomina mi to, co poznałem w Hiszpanii. Pasowałby do Barcelony ze względu na swoją osobowość i sposób rozumienia gry – zakończył.

Źródło: Meczyki.pl, Suddeutsche Zeitung