Jan Tomaszewski wie, dlaczego Lewandowski nie wygrał Złotej Piłki! „Możemy podziękować Sousie”

Leo Messi został wybrany najlepszym piłkarzem na świecie w 2021 roku w plebiscycie organizowanym przez „France Football”. Drugie miejsce zajął Robert Lewandowski, który zdaniem Jana Tomaszewskiego przegrał z powodu… decyzji podjętych przez Paulo Sousę.

Złota Piłka dla Messiego

Wczoraj miała miejsce uroczysta gala organizowana przez „France Football”, na której wręczono Złotą Piłkę najlepszemu piłkarzowi na świecie za 2021 rok. Zdaniem dziennikarzy w tym roku najlepszy był Lionel Messi, który nieznacznie wyprzedził w głosowaniu Roberta Lewandowskiego. Najniższy stopień podium przypadł Jorginho.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Lewandowski drugi, Messi przedostatni! Reakcje po wręczeniu Złotej Piłki

Wczorajsza gala w naszym kraju wywołała niesamowicie dużo emocji i interesowały się nią nie tylko osoby mocno związane z piłką nożną. Mimo że wynik plebiscytu był już niemal pewny od kilku dni, to mała nadzieja w naszych sercach cały czas pozostawała. Niestety, statuetka powędrowała w ręce Messiego, a Robert Lewandowski musi zadowolić się drugim miejscem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ile dzieliło Messiego i Lewandowskiego? Opublikowano liczbę głosów, uzyskaną przez piłkarzy

Tomaszewski obwinia Sousę!

Po ogłoszeniu wyników głos zabrał były reprezentant Polski, Jan Tomaszewski. W rozmowie z „Super Expressem” legendarny bramkarz podzielił się swoją tezą, dlaczego Lewandowski przegrał rywalizację z Leo Messim. Jego zdaniem zawinił… Paulo Sousa.

– Tutaj jedną rzeczą, która może powiedzmy rzutować na to, że Robert nie zdobył wszystkiego – niestety tutaj jest portugalski trener naszej reprezentacji. Przypomnę tylko, bo niektórzy zapominają o tym – w marcu, kiedy nie miał rozeznania, to wpuścił Roberta na mecz z Andorą u nas, ale nie jako „dziewiątkę”, tylko pomocnika – powiedział Jan Tomaszewski.

– Doczekaliśmy się, że Robert był sfaulowany i nie grał w najważniejszym meczu w tym roku na Wembley – jestem przekonany, że gdyby grał, nie przegralibyśmy tego meczu. A po drugie, przez niego, przez brak Roberta, Bayern przegrał rywalizację z PSG – dodał 73-latek.

Możemy podziękować Sousie, tak jak zawodnicy podziękowali mu po meczu z Węgrami – zakończył.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie umieścił Lewandowskiego na podium Złotej Piłki. Kompromitacja włoskiego dziennikarza

„To jest jakaś lipa”

Głównym atutem Leo Messiego w rywalizacji z Robertem Lewandowskim było wygrania tegorocznej odsłony Copa America. Jan Tomaszewski uważa kryteria wyborów dziennikarzy za „lipę”.

– Ci, którzy mówią, że wygrał Copa America 2021 i to było kryterium, to ja uważam, że jest to jest jakaś lipa! – skomentował Jan Tomaszewski.


źródło: super express

Michał Budzich