Ile dzieliło Messiego i Lewandowskiego? Opublikowano liczbę głosów, uzyskaną przez piłkarzy

Lionel Messi oficjalnie odebrał w poniedziałek swoją siódmą Złotą Piłkę w karierze. Argentyńczyk wygrał głosowanie na najlepszego piłkarza 2021 roku z jak się okazało, niewielką przewagą nad drugim Robertem Lewandowskim. Jak dokładnie wyglądała punktacja topowej piątki?

Przypomnijmy, że pod koniec października zakończyło się głosowanie na najlepszego piłkarza 2021 roku. Od tamtej pory notorycznie byliśmy zalewani przeciekami, dotyczącymi wyników. Na przemiennie mówiono, że raz wygrał Messi, a raz Lewandowski.

I faktycznie między tą dwójką rozegrała się zacięta potyczka, którą finalnie wygrał Argentyńczyk. Piłkarz PSG uzbierał bowiem 613 głosów. Robert Lewandowski, który zajął historyczne, drugie miejsce w plebiscycie jako pierwszy Polak w historii, dostał 580 głosów.

Kapitana „Biało-Czerwonych” od trzeciego na podium Jorginho dzieliło już naprawdę dużo. Włoch dostał bowiem 460 głosów, czyli aż o 120 mniej niż napastnik Bayernu Monachium.

Poza podium znaleźli się jeszcze dwaj Francuzi. Karim Benzema zajął miejsce czwarte (239 głosów), natomiast N’Golo Kante zamknął czołową piątkę (186).