Jan Bednarek o powrocie do reprezentacji Polski. „Założyłem sobie, że muszę ciężko pracować”

Jan Bednarek był gościem na wtorkowej konferencji prasowej reprezentacji Polski. Obrońca Southampton podczas spotkania z mediami odniósł się do kilku kwestii. Wychowanek Lecha Poznań zabrał m.in. głos w sprawie braku powołania na poprzednie zgrupowanie.
Powrócił

Jan Bednarek nie otrzymał powołania na poprzednie zgrupowanie reprezentacji Polski. Teraz wychowanek Lecha Poznań znalazł się na liście ogłoszonej przez Michała Probierza. Obrońca wraz z trenerem odpowiedzieli we wtorek na pytania dziennikarzy.
– Bardzo się cieszę, że wróciłem do reprezentacji. To dla każdego Polaka wyróżnienie i duma, aby reprezentować nasze barwy. Założyłem sobie, że muszę ciężko pracować i jak najlepiej grać w klubie, aby wrócić do reprezentacji. Teraz jestem tutaj i bardzo się z tego cieszę – powiedział Jan Bednarek.

Jacek Góralski zwyzywał użytkownika, który skrytykował go za występ z Kizo [CZYTAJ]

– Brak powołania na poprzednie zgrupowanie? Rozmawialiśmy, trener do mnie zadzwonił. Dla mnie to było proste – zrozumiałem, że muszę ciężej pracować i udowodnić, że zasługuję na miejsce w kadrze. Był ból, smutek i rozczarowanie, ale myślę, że to normalne dla każdego ambitnego piłkarza. Najważniejsze jest to, że zrobiłem rachunek sumienia – dodał piłkarz Southampton.
Jan Bednarek przedstawił również swoje wnioski na temat gry reprezentacji Polski w ostatnich spotkaniach. Piłkarz angielskiego klubu uważa, że lepsza skuteczność pozwoliłaby na zwycięstwo w meczu z Mołdawią.

– Graliśmy solidnie w obronie, wysoko atakowaliśmy. Było dużo sytuacji, w których przeciwnik chciał kontratakować, a my takie zapędy dobrze broniliśmy. Ustawienie w fazie ataku było bardzo dobre, kontrola meczu również. Na pewno były to mecze, w których więcej atakowaliśmy, niż broniliśmy. Gdyby skuteczność była lepsza, to drugie spotkanie też byśmy wygrali. Teraz ważne jest skupienie się na meczu z Czechami, potrzebna jest ciężka praca i trochę szczęścia – podsumował.
Reprezentacja Polski już w piątek 17 listopada zagra mecz z Czechami. Spotkanie zaplanowano na godzinę 20:45.

Źródło: Łączy nas Piłka, Weszło