Jakub Moder skomentował porównanie do Sergio Busquetsa. „Nie zgadzam się z tym, bo…”

Jakub Moder zaczyna się rozkręcać w Premier League! Angielscy dziennikarze zaczęli nawet widzieć podobieństwa w grze Polaka oraz… Sergio Busquetsa. Takie porównanie mimo wszystko wydaje się być mocno przestrzelone.

Były piłkarz Lecha Poznań z tygodnia na tydzień poprawia swoją pozycję w Brighton. Wczoraj Moder rozegrał 87 minut w starciu z Evertonem (0:0). Dla Polaka był to 3. mecz w wyjściowym składzie „Mew” z rzędu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jakub Moder podbija serca angielskich dziennikarzy i kibiców. „To czysty czołg”

Na początku stycznia tego roku dziennikarze „The Athletic” dokonali szczegółowej analizy gry Jakuba Modera. Polak został bohaterem artykułu pt. „Wygląda jak Busquets — czy Jakub Moder może pociągnąć linię pomocy Brighton?”.

Przed kilkoma dniami 22-latek udzielił wywiadu temu samemu portalowi, który porównywał go do Busquetsa. Polak skomentował wspomniany artykuł o podobieństwie w jego grze do piłkarza FC Barcelony.

– Nie zgadzam się z tym, bo nie jestem piłkarzem tego typu co Busquets. Jestem bardziej graczem box-to-box, a nie typową „szóstką”, tak jak on. Cieszy mnie fakt, że ktoś szuka porównań do tak dobrego piłkarza, ale ja gram inaczej – skomentował Jakub Moder.

źródło: The Athletic

Michał Budzich