Anglicy zachwycają się Jakubem Moderem. „Wygląda jak Busquets”

Transfer Jakuba Modera wzbudził niemałe emocje wśród polskich kibiców. Kapitalne występy w Lechu Poznań i dobre wejście do reprezentacji zaowocowały transferem do Premier League, gdzie już zimą w barwach Brighton będzie pracować na swoją pozycję. Anglicy wieszczą szybkie wkomponowanie się w zespół „Mew”.

W 2021 ROKU PADNIE REKORD TRANSFEROWY W EKSTRAKLASIE? OBSTAW W BETFAN! 

Z KODEM „ESATROLLS” ZAKŁAD 600ZŁ BEZ RYZYKA! 

21-latek dogadał się z nowym klubem w październiku. Wówczas wraz z agentami wynegocjowali jednak wypożyczenie powrotne do Lecha. „Kolejorz” przy okazji zabezpieczył się dzięki temu przed stratą Modera na ważne mecze w Lidze Europy.

Przypomnijmy, że pomocnik miał zostać w Ekstraklasie do końca sezonu, jednak w jego umowę wpisano pewną klauzulę. Zapis pozwalał Brighton skrócić wypożyczenie. Działacze „Mew” skorzystali z takiej opcji, a Moder niebawem będzie walczyć o przebicie się do pierwszego składu ekipy Grahama Pottera.

„Wygląda jak Busquets”

W angielskiej prasie również poświęcono sporo uwagi na transfer młodego reprezentanta Polski. Szczególnej analizy dokonał „The Athletic”. Portal wziął pod uwagę lupę byłego pomocnika Lecha Poznań w tekście pod tytułem „Wygląda jak Busquets — czy Jakub Moder może pociągnąć linię pomocy Brighton?”.

Już samym tytułem Anglicy sugerują, że na 21-latku spoczywa ogromna presja. Oczekiwania względem Polaka urosły do bardzo dużej skali ze względu na świetne występy w Ekstraklasie oraz Lidze Europy. Pamiętne wejście do reprezentacji Jerzego Brzęczka również odcisnęło na nim swoje piętno i wzbudziło jeszcze większy apetyt.

Dyrektor Brighton o Jakubie Moderze. „Obserwowaliśmy go od początku 2020 roku”

Kontuzje zbawieniem?

Graham Potter zmaga się z kłopotami personalnymi w swoim zespole. Brighton już teraz nie może skorzystać z Adama Lallany, a do tego doszło jeszcze zawieszenie Yvesa Bissoumy. „The Athletic” uważa, że debiut Polaka w pierwszym składzie „Mew” może nadejść bardzo szybko właśnie z powodu okrojonej liczby pomocników.

Co ciekawe, Anglicy sugerują, że nowy szkoleniowiec może wręcz opierać się o młodego piłkarza. W konsekwencji braku podstawowych zawodników Moder może zostać najważniejszą postacią środka pola zespołu.

„Jakub Moder szybko może stać się kluczową postacią środka pola Brighton. Problemy ze zdrowiem Adaa Lallany i zawieszenie Yvesa Bissoumy zwiększają szanse, że Graham Potter sięgnie po Polaka” – Twierdzi „The Athletic”.

Przypomnijmy, że Polak został kupiony przez Brighton za 11 mln euro. W tym sezonie każdy mecz w barwach Lecha rozgrywał od pierwszych minut, grając niemal wszystko w całości. Łącznie zaliczył występów. Strzelił w nich także cztery gole i dołożył trzy asysty.