Jakub Błaszczykowski zakończył karierę. „Odchodzi piłkarz mojego dzieciństwa” [REAKCJE]

 

Jakub Błaszczykowski oficjalnie zakończył piłkarską karierę. Dziennikarze i kibice zareagowali na decyzję byłego reprezentanta Polski.

Koniec kariery legendy

Jakub Błaszczykowski z pewnością będzie uchodził za legendę polskiej piłki. Skrzydłowy zapisał się wieloma pozytywnymi wspomnieniami z reprezentacją Biało-Czerwonych i nie tylko. W trakcie swojej kariery bronił barw Wisły Kraków, Borussii Dortmund, Fiorentiny i Wolfsburga.

Uszczypliwy komentarz Bońka ws. transferu Rakowa. „Kiedyś ktoś z niego chciał zrobić Polaka” [CZYTAJ]

Kibice nie ukrywali swojego wzruszenia po informacji od Kuby Błaszczykowskiego. Wielu dziennikarzy pożegnało 37-latka urodzonego w Truskolasach wpisem z pozytywnym wydźwiękiem. Oto kilka z nich:

– Mimo że w ostatnim czasie Kuba Błaszczykowski był czynnym piłkarzem już tylko teoretycznie, zakłuło w sercu, gdy ogłosił zakończenie kariery. Do dziś pamiętam tego chłopaczka, który grał na prawej obronie z Panathinaikosem. 8 lat później zagrał w finale Ligi Mistrzów. W ciemnych czasach polskiej piłki jeden z niewielu powodów do dumy. Czy jeszcze za mojego życia polski skrzydłowy wywalczy sobie miejsce w podstawowym składzie finalisty Ligi Mistrzów? Nie wiem, ale się domyślam. Odchodzi piłkarz mojego dzieciństwa – napisał Kamil Rogólski.

– To koniec epoki, która miała wiele pięknych momentów, ale i wiele trudnych. Za te wszystkie lata Kuby w reprezentacji i klubach należy się jednak wielkie DZIĘKUJEMY – dodał Sebastian Staszewski z Interii Sport.

– Świetny piłkarz, reprezentant, człowiek. Podziwiałem – podsumował Jan Mazurek z Weszło.

Źródło: Twitter

fot. Kacper Polaczyk