Holenderska prasa odnotowała skandal w Birmingham. „Polacy znowu starli się z lokalną policją”

Holenderskim mediom nie umknął fakt o kolejnym skandalu z udziałem kibiców Legii Warszawa. Tamtejsza prasa opisała zdarzenia sprzed stadionu Aston Villi, na który nie wpuszczono fanatyków ze stolicy Polski.
Nie wpuszczono ich na stadion

Legia Warszawa przegrała w czwartkowym meczu Ligi Konferencji Europy z Aston Villą. Podopieczni Kosty Runjaicia nie mogli liczyć na wsparcie swoich kibiców w tym starciu. Wszystko przez decyzję Anglików.

Michał Probierz opuści losowanie grup Euro 2024. Decyzja została podjęta za selekcjonera [CZYTAJ]

Kibice ze stolicy pojawili się w Birmingham, jednak cały mecz przeczekali przed bramami. Sfrustrowani fanatycy starli się tam z lokalną policją. Sprawa zainteresowała wiele mediów, w tym te z Holandii.
– Polacy znowu starli się z lokalną policją. To już drugi raz w tym sezonie, kiedy doszło do kłopotów z udziałem fanów Legii. Poważne zamieszki miały bowiem miejsce wokół meczu z AZ Alkmaar. Jeden z piłkarzy Legii musi nawet stawić się w sądzie w Holandii, a AZ zdecydowało się nie sprowadzać żadnych kibiców na rewanż w Polsce – czytamy w „Voetbal International”.

– Po zamieszkach w Alkmaar o kibicach Legii znów jest głośno: co najmniej trzech angielskich funkcjonariuszy zostało rannych. Fani Legii rzucali w policję fajerwerkami. Mecz rozpoczął się o czasie, ale kibice Legii nie zostali wpuszczeni na stadion. Już w połowie października fani „Wojskowych” zachowywali się niewłaściwie w Alkmaar – dodał portal „Ad.nl”.
Po skandalu w Birmingham angielska policja aresztowała ponad 30 kiboli Legii Warszawa. Jeden z funkcjonariuszy musiał być hospitalizowany.

Legia Warszawa zajmuje drugie miejsce w grupie E Ligi Konferencji Europy. W ostatniej kolejce podopieczni Kosty Runjaicia zmierzą się u siebie z AZ Alkmaar.
Źródło: Ad.nl, Voetbal International, Meczyki.pl