Michał Probierz opuści losowanie grup Euro 2024. Decyzja została podjęta za selekcjonera

Michał Probierz opuści losowanie grup mistrzostw Europy. Nie jest to decyzja bezpośrednio samego selekcjonera. Podjęła ją za niego UEFA. 
W najbliższą sobotę odbędzie się losowanie grup Euro 2024. Wszyscy uczestnicy nie są jeszcze znani, w tym między innymi reprezentacja Polski. „Biało-Czerwoni” wiosną przystąpią do meczu, lub meczów barażowych. W półfinale zmierzą się z Estonią, a jeśli wygrają, to w finale czekać będzie ktoś z dwójki Walia – Finlandia.

Probierz nieobecny

Choć Polska nie ma jeszcze pewnego awansu, to już w sobotę poznamy potencjalnych rywali w grupie Euro 2024. Na ceremonię losowania do Hamburga PZPN wyśle swoja delegację. Co ciekawe, zabraknie w niej Michała Probierza, choć selekcjoner jakiś czas temu mówił, że chciałby się na niej pojawić.
Według „Faktu” powód nieobecności szkoleniowca jest dość zaskakujący. Probierz nie otrzymał bowiem zaproszenia od UEFY. Na losowaniu pojawić się mają wyłącznie selekcjonerzy reprezentacji, które mają już pewny awans. W delegacji PZPN mają być obecni natomiast Cezary Kulesza, Łukasz Wachowski, Jakub Kwiatkowski i Łukasz Gawrjołek.