Everton wstawił się za krytykowanym zawodnikiem. „Prowadzimy śledztwo w sprawie kont, które atakowały Neala Maupaya”

Napastnik Evertonu znalazł się na celowniku kibiców po porażce w pierwszej kolejce Premier League. Neal Maupay udostępnił jeden ze wpisów, który uderza w jego rodzinę.

Hejt w mediach społecznościowych

Piłkarze po nieudanych meczach bardzo często otrzymują nieprzychylne komentarze, a nawet pogróżki. Nie inaczej było w przypadku Neala Maupaya, który po porażce Evertonu z Fulham (0:1) podzielił się wpisem jednego z hejterów.

– Hej, mam nadzieję, że twoja matka jest w grobie – napisał jeden użytkownik Instagrama, który był sfrustrowany nieskutecznością Francuza.

Kolejna pomyłka PZPN. „Na angielskiej wersji strony czas się zatrzymał” [CZYTAJ]

Na zachowanie kibica wobec piłkarza zareagował sam klub. Everton opublikował krótkie oświadczenie, w którym prosi o zgłaszanie podobnych komentarzy.

– Everton potępia wszelkie formy osobistego znęcania się nad naszymi zawodnikami, ich bliskimi i wszystkimi pracownikami klubu w mediach społecznościowych. Stanowczo sprzeciwiamy się takim zachowaniom i prowadzimy śledztwo w sprawie kont, które atakowały Neala Maupaya. Zachęcamy również każdego, kto korzysta z tych platform, do zgłaszania, potępiania i sygnalizowania nadużyć w mediach społecznościowych, na których się pojawiają. W naszym sporcie nie ma miejsca na dyskryminację i nienawiść – czytamy.

Źródło: meczyki.pl, Twitter