Kluczowy piłkarz Górnika Zabrze odchodzi. Klub zarobi na nim ponad 10 milionów złotych

Lawrence Ennali opuścił zgrupowanie zespołu i uda się na testy medyczne do klubu z Major League Soccer. Według medialnych doniesień nowym klubem 22-letniego skrzydłowego będzie Houston Dynamo.

 

Duże zainteresowanie Niemcem

Początki Ennaliego w Zabrzu były niepewne, jednak z czasem stał się on kluczowym zawodnikiem w drużynie prowadzonej przez Jana Urbana. Jego talent eksplodował po odejściu Daisuke Yokoty, co uczyniło go nieodzownym elementem składu Górnika.

 

W rundzie wiosennej minionego sezonu Ennali zaprezentował się znakomicie, zdobywając osiem goli i zaliczając dwie asysty. Jego szybkość i techniczne umiejętności przyciągnęły uwagę wielu obserwatorów.

Na przestrzeni ostatnich tygodni Niemiec był łączony z kilkoma klubami, w tym z Lechem Poznań, który zaoferował za niego ponad milion euro, a także z Crveną zvezdą i Ferencvárosem.

Spora przebitka Górnika

Teraz klub poinformował jednak, że Lawrence Ennali wyjechał z obozu i udał się na testy medyczne do klubu z MLS-u. Jak informuje portal WP Sportowe Fakty, Niemiec będzie reprezentował barwy Houston Dynamo.

Według Piotra Koźmińskiego Houston Dynamo zapłaci za Ennaliego 2,75 miliona euro (ponad 10 mln zł). Dla Górnika to świetny interes biorąc pod uwagę, że zabrzanie zapłacili za niego jedynie kilkadziesiąt tysięcy euro.

Przed występami na polskich boiskach, Lawrence Ennali szkolił się w akademiach Schalke 04 i Herthy BSC, a także grał w Hannoverze 96.

Źródło: WP Sportowe Fakty, Górnik Zabrze

Dodaj komentarz