Piłkarz Chelsea krytykuje metody treningowe Pochettino. „To było dla mnie bardzo trudne”

Chelsea zakończyła miniony sezon z mieszanymi uczuciami. Drużyna dotarła do finału Pucharu Ligi Angielskiej. Zajęła także szóste miejsce w Premier League, co zapewniło im udział w Lidze Konferencji. Po sezonie jeden z piłkarzy wyraził swoje niezadowolenie z metod treningowych byłego trenera.

 

Caicedo otwarcie krytykuje byłego trenera

Wśród zawodników, którzy zmagali się z wyzwaniami sezonu był między innymi Moisés Caicedo, reprezentant Ekwadoru, który przeszedł do Chelsea z Brighton & Hove Albion. Pomocnik otwarcie skrytykował metody treningowe Mauricio Pochettino, który nie jest już trenerem Chelsea.

W wywiadzie z Alfonso Laso Ayalą, Caicedo podkreślił, że różnice w podejściu do treningów były dla niego znaczące.

– W Brighton wszystko opierało się na grze z piłką przy nodze. Ciągle skupialiśmy się na taktyce. W Chelsea liczyło się z kolei bieganie, bieganie i jeszcze raz bieganie. To było dla mnie bardzo trudne – powiedział Ekwadorczyk.

– W Chelsea zawsze musiałem biegać trochę więcej niż w Brighton, gdzie praktycznie za każdym razem mieliśmy piłkę w posiadaniu. Tutaj prezentowaliśmy inny futbol, w oparciu o częstsze bieganie i gonienie za piłką – dodał.

Od czerwca stery w Chelsea przejął Enzo Maresca, który niedawno wywalczył awans do Premier League z Leicester City. Dla Caicedo zmiana trenera daje nadzieję na lepsze dopasowanie metod treningowych do umiejętności piłkarza.

 

Ekwadorczyk obecnie przebywa na urlopie po udziale w Copa América. Jego drużyna narodowa odpadła w ćwierćfinale po przegranej z Argentyną w rzutach karnych.

Źródło: Alfonso Laso Ayala, Radio La Red, transfery.info

Dodaj komentarz