Czesław Michniewicz podjął decyzję ws. przyszłości Macieja Rybusa w kadrze. Oficjalny komunikat PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej wydał oficjalny komunikat, w którym poinformowano o przyszłości Macieja Rybusa w reprezentacji narodowej. Czesław Michniewicz skreślił 32-latka z listy potencjalnych powołań na mundial w Katarze. 

W ostatnich tygodniach burzę medialną wywołała decyzja Rybusa w kwestii kontynuowania swojej kariery w Rosji. Wraz z końcem aktualnego sezonu wygasa kontrakt 32-latka z Lokomotivem Moskwa. Środowisko piłkarskie spodziewało się, że 32-latek wyjedzie z kraju, który zbrojnie napadł na inne państwo.

Uli Hoeness o przyszłości Lewandowskiego i Bayernu: „Widzę dużą szansę” [CZYTAJ]

Nic takiego jednak nie miało miejsca. Rybus podpisał dwuletnią umowę z lokalnym rywalem Lokomotivu, Spartakiem Moskwa. Rozgorzała wówczas dyskusja, czy wychowanek Pelikana Łowicz powinien jeszcze kiedykolwiek założyć koszulkę reprezentacji Polski.

Lech Poznań: Nowa „ósemka” i odejście Sykory? [CZYTAJ]

O przyszłości Rybusa zadecydował Michniewicz

Przy tak dużym zainteresowaniu całą sprawą wiadomym było, że prędzej lub później głos zabrać będzie musiał prezes PZPN-u. Cezary Kulesza w rozmowie z TVP Sport poinformował o przekazaniu odpowiedzialności na barki Czesława Michniewicza.

Mesut Oezil niebawem zakończy karierę. Zamierza zająć się branżą e-sport [CZYTAJ]

– Ostateczna decyzja przy wyborze piłkarzy do kadry należy zawsze do selekcjonera, czyli Czesława Michniewicza. Ja tak, jak już to wcześniej mówiłem, nie wchodzę i nie będę wchodził w buty trenera. Dlatego nigdy nie będę mu ustalał listy powołanych czy tego kogo ma wstawić do pierwszej jedenastki. Podkreślam, wszystkie decyzje kadrowe leżą w gestii Czesława Michniewicza. To on je podejmuje, jest z nich rozliczany i bierze za nie odpowiedzialność – powiedział Kulesza.

Selekcjoner szybko zadecydował o przyszłości Rybusa w narodowych barwach. W poniedziałek PZPN opublikował oficjalne oświadczenie.

Dziekanowski krytykuje Michniewicza: „To nieporozumienie” [CZYTAJ]

– Selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz po zakończonym w ubiegłym tygodniu zgrupowaniu kadry narodowej rozmawiał z przebywającym aktualnie w Polsce Maciej Rybusem – czytamy.

– Selekcjoner poinformował zawodnika, że w związku z jego aktualną sytuacją klubową nie powoła go na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji oraz nie będzie brał pod uwagę przy ustalaniu składu kadry, która pojedzie na mistrzostwa świata w Katarze – napisano.

„W klubie wiedzieli, kiedy pojawiam się pijany”. Szokujące wyznanie byłego reprezentanta Brazylii [CZYTAJ]