Co dalej z Wartą Poznań i jej stadionem? Wiceprezes klubu o przemianie wizerunkowej i infrastrukturalnej

Wiceprezes Warty Poznań, Bartosz Wolny udzielił wywiadu portalowi sport.tvp.pl. Wolny przedstawił plan Zielonych na najbliższe lata. Działacz zdradził również, na którym Warciarze będą rozgrywać domowe mecze w przyszłym sezonie.

Największa sensacja sezonu?

Warta Poznań jest jedną z największych niespodzianek w sezonie 2020/2021. Zieloni wciąż walczą o 4. miejsce w PKO BP Ekstraklasie. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że ta drużyna jest beniaminkiem, który awansował do elity po barażach. W klubie widoczne są także braki organizacyjne, przez co rzeczywistość wydaje się być abstrakcją.

W związku z coraz większym zainteresowaniem klubu Zieloni chcą wykorzystać ten fakt. Warta Poznań jako klub zamierza angażować się w społeczne projekty. Działacze beniaminka uwzględnili to w planie Warta Poznań 2020-2023, o którym pisaliśmy tutaj.

– Chcemy zbudować klub, który nie będzie kopią innych. Nie będzie korporacją, przedsiębiorstwem. Wierzymy w zbudowanie podmiotu, gdzie sport zawsze będzie najważniejszy, ale ważne będą też inne wartości – przyznał w rozmowie z TVP Sport Bartosz Wolny.

W przyszłym sezonie zagrają w Grodzisku

Wiceprezes Zielonych jest świadomy braków infrastrukturalnych. Wie jednak, że klub nadrabia te niedociągnięcia za pomocą wyników sportowych. Wolny wyjaśnił, że wiele zależy od miasta, które ma przeznaczyć pieniądze na budowę nowego obiektu dla Warty Poznań.

– Kolejny sezon na pewno gramy w Grodzisku. A czy 2022/23 też? Nie wiem. My nic więcej nie możemy zrobić. Z pewnością wszyscy by woleli, żebyśmy grali w Poznaniu. Na tym polega budowanie wizerunku klubu i ligi – stwierdził.

– Udowadniamy jednak, że w innych obszarach niż infrastruktura, tam gdzie samodzielnie jako klub możemy się wykazać, idzie nam dobrze. Działamy sprawnie. W tej chwili trwa proces licencyjny na kolejny sezon, zobaczymy, jak to się skończy. Dla realizacji naszego planu rozwoju bardzo ważny jest powrót do Poznania, jest wręcz kluczowy, żeby transformacja klubu się udała – zakończył Wolny.

Zmiana wizerunku

Warta Poznań skutecznie wprowadza swoją politykę. Konferencje prasowe są tłumaczone na język migowy, otwarto sekcję amp futbolu. Klub aktywizuje seniorów, dodatkowo w planach znajduje się utworzenie strony internetowej, by dostosować ją dla osób z problemami wzrokowymi.

Źródło: TVP Sport