Były psycholog reprezentacji o charakterze Lewandowskiego jako lidera. „Nie widziałem czegoś takiego”

Damian Salwin udzielił wywiadu portalowi „Weszło.com”. Były psycholog reprezentacji Polski dość negatywnie ocenił zdolności przywódcze Roberta Lewandowskiego.
Psycholog o charakterze „Lewego”

Robert Lewandowski od wielu lat nosi opaskę kapitańską w reprezentacji Polski. Eksperci i kibice poddają jednak w wątpliwość, czy to odpowiedni kandydat do tej roli. Niektórzy z nich uważają, że napastnik FC Barcelony nie nadaje się do przywództwa w zespole.

Władze Lecha Poznań okazują wsparcie kibicom. „Dochodzą do nas bulwersujące sygnały” [CZYTAJ]
Damian Salwin, który pracował jako psycholog reprezentacji Polski za kadencji Jerzego Brzęczka należy do tego grona. W rozmowie z portalem „Weszło.com” opowiedział o tym, jak widzi Roberta Lewandowskiego.

– Kiedy analizowałem studia przypadków byłych kapitanów reprezentacji Polski, wybrałem Kazimierza Deynę, Zbigniewa Bońka i Jerzego Brzęczka. Każdy wytworzył swój sposób wpływania na procesy grupowe w reprezentacji. Ja u Roberta nie widziałem czegoś takiego, co dawałoby mu możliwości do wpływania właśnie na procesy grupowe na boisku i poza nim. Myślę, że jeśli chodzi o lidera i kapitana, trzeba innego zestawu umiejętności, niż Robert posiada – powiedział Damian Salwin.
Były psycholog reprezentacji Polski dodał jednak, że Robert Lewandowski zmaga się ze sporą presją. Według Damiana Salwina na znoszenie takich rzeczy mogą sobie pozwolić jedynie wybitne osoby.

– Wystarczyło, że nie strzelił gola w jednym czy dwóch meczach, żeby pojawiały się opinie o „zablokowaniu Lewandowskiego”. Będąc przy nim, zrozumiałem cały ten ciężar, jaki nosi ze sobą – dodał.
Źródło: Weszło