Barcelona spienięża stare elementy stadionu. W ofercie krzesełka, murawa, siatki i… diamenty za 15 tysięcy euro

FC Barcelona poinformowała o sprzedaży krzesełek z przebudowywanego Camp Nou. Najdroższe z historycznych siedzeń kosztuje ponad tysiąc trzysta złotych.
Barcelona spienięża części stadionu

FC Barcelona kilka miesięcy temu przeniosła się z Camp Nou na Stadion Olimpijski. Na byłym obiekcie Blaugrany trwa aktualnie rozbiórka i modernizacja. Według zapowiedzi władz klubu drużyna wróci na swój stadion następnej jesieni.
Jest decyzja ws. występu Roberta Lewandowskiego w El Clasico! Polak zagra na zastrzykach [CZYTAJ]

W związku z rozbiórką obiektu powstała akcja mająca na celu spieniężenie siedzisk. Oficjalny profil FC Barcelony na Twitterze opublikował post na temat kolecji „Pełni historii. Pełni przyszłości”. Klub daje szanse kibicom na zachowanie we własnej części historii starej wersji stadionu.

– Nadszedł czas, aby przejść do nowej ery. Ponieważ kawałki starego stadionu zamieniają w gruzy i trzeba zrobić miejsce na nowe, jest to szansa dla kibiców, aby zabrać własną pamiątkę i przekazywać ją kolejnym pokoleniom – napisali na oficjalnej stronie.
Jako pierwsi zakupu będą mogli dokonać socios z ważnymi karnetami. Klub zaoferował im i pozostałym trzy rodzaje krzesełek. Najtańszy wybór kosztuje 99,99 euro. Pozostałe modele są już droższe, bo mowa o zapłacie w kwocie 119,99 euro oraz 299,99 euro.

Spieniężanie zużytych części stadionu nie ogranicza się tylko do siedzeń. Kibice będą mogli również kupić kawałek murawy, siatki z bramek oraz diamenty. Wykonano je z węgla zawartego w glebie podczas ostatniego meczu na tym obiekcie.
Oficjalny sklep Barcy oferuje swoim kibicom diamenty w postaci 0,10 karata (od 499 euro), 0,5 karata (2,5 tys. euro), 1 karata (15 tys. euro).

Źródło: FC Barcelona

fot. FC Barcelona