Arkadiusz Milik mógł trafić do Realu Madryt. „Zainteresowanie było spore”

Cristiano Giuntoli udzielił wywiadu „La Gazzetta dello Sport”. Dyrektor sportowy Juventusu wypowiedział się między innymi na temat Arkadiusza Milika. Jego zdaniem Polak mógł trafić do Realu Madryt.

Kontuzje pokrzyżowały transfer do Królewskich

Cristiano Giuntoli trafił do Juventusu po ośmiu latach piastowania stanowiska dyrektora sportowego SSC Napoli. Jego pobyt na południu Włoch zakończył się mistrzostwem. 51-latek w 2016 roku sprowadzał do Napoli Arkadiusza Milika.

Trener Karabachu z szacunkiem o Rakowie. „Widzimy silniejszy zespół” [CZYTAJ]

Przygoda polskiego napastnika z tym klubem była jednak utrudniona przez kontuzje. Dyrektor sportowy Juventusu w rozmowie z „La Gazzetta dello Sport” przyznał, że gdyby nie urazy, Arkadiusz Milik trafiłby do Realu Madryt.

– Gdyby nie zerwał więzadeł, grałby w Realu Madryt. Mógł tam trafić. Zainteresowanie było spore. Pierwszy sezon we Włoszech rozpoczął przecież fantastycznie. W dwóch meczach Ligi Mistrzów strzelił trzy bramki, a w lidze dwa razy popisał się dubletem. Nie zapomnijcie, że to ja ściągnąłem go do Włoch – powiedział Cristiano Giuntoli.

Umowa Arkadiusza Milika z Juventusem obowiązuje do końca czerwca 2026 roku. Portal transfermarkt.de wycenia polskiego napastnika na 8 mln euro. 29-latek w poprzednim sezonie zdobył 9 bramek i zaliczył jedną asystę.

Źródło: La Gazzetta dello Sport