Trener Karabachu z szacunkiem o Rakowie. „Widzimy silniejszy zespół”

Trener Karabachu odpowiedział na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej przed meczem Rakowa Częstochowa z Karabachem. Gurban Gurbanow wypowiedział się o mistrzach Polski ze sporym szacunkiem.

Czas na drugą rundę

Raków pokonał estońską Florę i zameldował się w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Medaliki zmierzą się w niej z pogromcami polskich klubów – Karabachem. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie Azerowie wyeliminowali Lecha Poznań z kwalifikacji Champions League. W przeszłości ograli również Legię Warszawa, Wisłę Kraków i Piasta Gliwice.

Fatalna sprzedaż biletów na mecz Polska-Wyspy Owcze. PZPN ma problem? [CZYTAJ]

Gurban Gurbanow podczas konferencji przed meczem z mistrzami Polski zaznaczył, że nie ma sensu porównywać ich spotkania z zimowego zgrupowania w Turcji. Wówczas Medaliki pokonały Azerów w sparingu 3:0.

– To będą dwa zupełnie różne mecze. Sparing nigdy nie będzie na tym samym poziomie, co spotkanie o stawkę. Natomiast wtedy zobaczyliśmy siłę Rakowa. Jesteśmy po analizie tamtego sparingu, a także ostatnich meczów Rakowa i widzimy silniejszy zespół. Jesteśmy gotowi na wszelkie niespodzianki z ich strony. Raków jest teraz bardziej zorganizowany, mocniejszy, ale dopiero w trakcie meczu lepiej poznamy ten zespół. My też jesteśmy dobrze przygotowani, chcemy zagrać dobre spotkanie w Częstochowie i mam nadzieję, że wygramy – powiedział Gurban Gurbanow.

– Do meczu w Częstochowie podejdziemy z taką samą powagą, jak do tych wcześniejszych. W trakcie przygotowań bierzemy pod uwagę grę najbliższego przeciwnika. Nic by nam nie pomogło, gdybyśmy mieli teraz wracać do przeszłości. Wręcz by nam to przeszkadzało. Rozumiem niepokój naszych kibiców, cieszę się, że się martwią o środowy mecz, bo to oznacza, że uważają Raków za bardzo mocnego przeciwnika. Musimy być do końca skoncentrowani – dodał szkoleniowiec mistrzów Azerbejdżanu.

Źródło: Raków Częstochowa, WP Sportowe Fakty