Arka Gdynia odpowiada na ostatnią aferę. „Zaprezentowany fragment nie odzwierciedla całego przebiegu spotkania”

Władze Arki Gdynia wystosowały krótki komunikat w sprawie ostatniej małej afery. Klub ustosunkował się do wideo z rozmowy motywacyjnej kibiców z piłkarzami, które ujrzało światło dzienne w piątek.
W piątek w mediach społecznościowych został opublikowany film z udziałem kibiców i piłkarzy Arki Gdynia. Sympatycy Arki zjawili się na treningu swoich piłkarzy i przeprowadzili z nimi klasyczną rozmowę motywacyjną. Z ich ust poleciało wiele wulgaryzmów. Przekaz był prosty – piłkarze muszą zrobić wszystko, żeby przypieczętować awans do Ekstraklasy. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.
Tego samego dnia do całego zdarzenia odniosły się władze Arki Gdynia. Klub przekazał krótki komunikat portalowi „Weszło”. Zdaniem klubu opublikowany w mediach materiał był mocno wyjęty z kontekstu. Mimo to klub wyraził dezaprobatę do formy przedstawionej na filmie.

W odniesieniu do opublikowanego w mediach społecznościowych filmu, informujemy, że klub został wcześniej poproszony przez różne środowiska kibicowskie o możliwość spotkania z drużyną, w celu wyrażenia wsparcia przed najbliższym meczem. Zaprezentowany fragment nie odzwierciedla całego przebiegu spotkania i nie ukazuje postawy deklarowanej przez kibiców Arki Gdynia przed jego organizacją. Klub wyraża zdecydowaną dezaprobatę wobec zaprezentowanej na filmie formy i treści wypowiedzi.”


fot. Arka Gdynia (YouTube)

źródło: Weszło

Michał Budzich