Absurdalne zestawienie Zagłębia Lubin. Zrobili wszystko, aby znaleźć się na pierwszym miejscu

Zagłębie Lubin pochwaliło się najlepszą frekwencją na stadionach Ekstraklasy w stosunku do ludności miast. Problem w tym, że nie uwzględniono trzech zespołów. Gdyby jednak były one w zestawieniu, Miedziowi spadliby na ostatnie miejsce podium.
Zestawienie zrobione pod wygraną Zagłębia

Według Zagłębia Lubin ich klub zebrał największą frekwencję na stadionach w stosunku do ludności miast. Problem w tym, że zestawienie jest nierzetelne. Przykładowo: Legia Warszawa zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z wynikiem 1,3%. Aby osiągnąć wynik 10%, stołeczny klub musiałby uzbierać na stadionie około 180 tysięcy osób co dwa tygodnie.
To nie koniec absurdów związanych z tym zestawieniem. Zagłębie Lubin nie umieściło w tabeli Ruchu Chorzów, Puszczy Niepołomice i Warty Poznań, które nie grają na swoich obiektach. Gdyby wspomniane drużyny były jednak w zestawieniu, Miedziowi spadliby na trzecią lokatę.
Szymon Marciniak chce ważnej zmiany dla sędziów. „Nikt nie chce słuchać, że jest chu*em” [CZYTAJ]

Można więc śmiało powiedzieć, że kreatywność w tworzeniu tabeli przez pracowników Zagłębia Lubin jest godna podziwu. W przyszłości warto byłoby jednak przedstawić rzetelniejszy obraz, aby nie wystawić się na liczne kpiące komentarze.
„Zatem dało się to zrobić lepiej. Widać bowiem co najmniej trzy klasyfikacje, w których nie trzeba gmerać, by Zagłębie było pierwsze: 1. Kluby na literę „Z” w Ekstraklasie, 2. Kluby, w których gra Dioudis w Ekstraklasie, 3. Kluby, które mają przydomek Miedziowi w Ekstraklasie. A, jeszcze rzutem na taśmę czwartą – kluby w Ekstraklasie, które wymyślają własne klasyfikacje, by być w nich pierwsze, ale jak rzetelnie spojrzeć, to wcale nie są pierwsze.” – ironicznie napisał Paweł Paczul z portalu „weszlo.com”

Źródło: Twitter, Weszło.com