Znowu gorąco ws. transferu Messiego do PSG. Wyciekły szczegóły kontraktu

PSG wciąż nie rezygnuje ze starań o Leo Messiego. Do internetu wyciekły szczegóły kontraktu, jaki szykują dla 33-latka paryżanie. Póki co nie padły żadne kwoty, które mistrzowie Francji zamierzają wpisać w umowę. Wiadomo natomiast, na jak długo mogłaby ona obowiązywać. 

Przyszłość Messiego to nadal niewiadoma. Choć w czerwcu wygasa jego dotychczasowy kontrakt z FC Barceloną, to ten wciąż nie został przedłużony. Na domiar złego dla kibiców „Blaugrany” o Argentyńczyka zabiega PSG.

Niepewność

O zakusach Paris Saint-Germain wiadomo nie od dziś. Szejkowie z Parc des Princes dysponują niemal nieograniczonym budżetem, a o sprowadzeniu Messiego mówi się już od przynajmniej kilku miesięcy.

Szczególny szum wywołały słowa Neymara w wywiadzie po meczu z Manchesterem United w grudniu bieżącego roku. Brazylijczyk zasiał wówczas ziarno niepewności słowami o liderze FC Barcelony, a także byłym koledze z drużyny.

– To czego chcę dziś najbardziej od piłki, to jeszcze raz zagrać z Leo Messim, czuć razem z nim radość na boisku. W przyszłym roku, musimy to zrobić – zaznaczył.

Kusząca oferta

Na tę chwilę wydaje się, że jedynie PSG posiada środki na pokrycie kosztów zakontraktowania Messiego. Póki co nie padają żadne szczegóły odnośnie kwoty, jaką władze paryżan zamierzają zaproponować Argentyńczykowi. W zamian za to otrzymaliśmy przecieki w sprawie długości ewentualnej umowy 33-latka.

Marcelo Bechler podał, że paryżanie przygotowali dla lidera Barcelony dwuletni kontrakt. Uznany brazylijski dziennikarz dodaje również, że w umowie zawarta będzie opcja przedłużenia jej o kolejny rok.

Czy jednak Messi zdecyduje się na opuszczenie Camp Nou? Saga z jego udziałem trwa już od bardzo dawna, ale wciąż nie mamy żadnych konkretów. Sam zainteresowany zapowiedział już, że swoją decyzję ogłosi dopiero po sezonie. Póki co zamierza się skupić na rozgrywkach. Barcelona w dalszym ciągu liczy się w grze o mistrzostwo Hiszpanii.

W trwającej kampanii 33-latek wybiegał na boisko 42 razy. Strzelił już 33 bramki oraz dołożył 14 asyst.