Zmiany w rankingu faworytów Ligi Mistrzów. Podium niezmienne, roszady w „10”

Goal.com postanowił zaktualizować ranking faworytów do wygrania Ligi Mistrzów. Portal wziął pod uwagę wyniki z 1. kolejki fazy grupowej. Nastąpiło kilka przetasowań. 

Do żadnej zmiany nie doszło jednak na samym szczycie. Bezsprzecznym faworytem portalu pozostaje Manchester City. „Obywatele” pewnie rozbili w pierwszym meczu fazy grupowej Sevillę aż 4-0.

Na drugim miejscu natomiast nadal znajduje się Real Madryt, który pokonał Celtic 3-0. Podium zamyka PSG. Paryżanie mieli zdecydowanie najtrudniejszą przeprawę, ale udało im się wygrać 2-1 z Juventusem.

Roszady za podium

Im dalej w ranking, tym jednak większe nastąpiły zmiany. Z piątej pozycji na czwartą wskoczył Bayern Monachium, zaś ich poprzednie miejsce zajęła FC Barcelona. To pokłosie beznadziejnego startu Liverpoolu, który został rozbity przez Napoli aż 4-1. „The Reds” obecnie plasują się na szóstym miejscu.

Na następnych miejscach znajdują się kolejno: Atletico Madryt, Tottenham, Chelsea i Borussia Dortmund. Warto zaznaczyć, że z tego grona tylko „The Blues” nie wygrali swojego meczu. Sensacyjnie przegrali z Dinamo Zagrzeb (0-1), po czym z klubu zwolniono Thomasa Tuchela.

Faworyci do wygrania Ligi Mistrzów wg. goal.com:

1. Manchester City

2. Real Madryt

3. PSG

4. Bayern Monachium

5. FC Barcelona

6. Liverpool

7. Atletico Madryt

8. Tottenham

9. Chelsea

10. Borussia Dortmund