Zmiana trenera w reprezentacji Polski U-19! Jacek Magiera wraca do piłki klubowej

11 marca 2021 roku Jacek Magiera przestał pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski do lat 19. Na ten moment nie wiemy jeszcze, kto zajmie stanowisko 44-letniego szkoleniowca.

Reprezentacja Polski U-19 bez selekcjonera

Jacek Magiera objął reprezentację Polski U-19 w czerwcu 2020 roku. 44-latek poprowadził zespół w tej kategorii wiekowej w zaledwie dwóch meczach, które odbyły się na jesieni ubiegłego roku. Od marca 2018 roku do czerwca 2020 prowadził drużynę narodową do lat 20. Jeszcze wcześniej pracował w PZPN jako Zastępca Dyrektora Sportowego ds. Rozwoju Piłki Młodzieżowej.

Kontrakt między trenerem a federacją został rozwiązany za porozumieniem stron. Poprosił o to sam trener Magiera, który ze względu na brak spotkań reprezentacji chce skupić się na innych czynnościach zawodowych. Jak przekazał prezes Boniek, 44-letni szkoleniowiec ma wrócić do trenowania w piłce klubowej.

Stanowisko Zbigniewa Bońka

– Chciałbym bardzo serdecznie podziękować trenerowi Magierze za dotychczasową pracę na rzecz rozwoju polskiej piłki, jego profesjonalizm, pasję, zaangażowanie i poświęcenie. W tym momencie Jacek powraca na karuzelę trenerską w piłce klubowej, ale wierzę, że jeszcze kiedyś wróci do PZPN, ale już w innej roli, roli selekcjonera pierwszej reprezentacji Polski – przekazał Zbigniew Boniek.

– Wiosną reprezentacja Polski do lat 19 miała rozpocząć swoje rozgrywki eliminacyjne do letnich mistrzostw Europy. Komitet Wykonawczy UEFA, ze względu na efekty pandemii, zdecydował jednak o anulowaniu tegorocznych turniejów. Trener Magiera poprosił mnie o rozmowę i powiedział, że w związku z brakiem możliwość gry, chciałby poszukać innych wyzwań i wrócić do piłki klubowej. Chciałby po prostu robić to, co kocha i umie najlepiej, a w tym momencie piłka w młodzieżowym wydaniu reprezentacyjnym została zamrożona. Rozumiem Jacka, dlatego też zdecydowaliśmy się rozwiązać umowę za porozumieniem stron – dodał prezes PZPN.

Komentarz Jacka Magiery

– Ja również chciałbym podziękować za zaufanie i lata świetnej współpracy. To był wspaniały czas. Pracowałem w znakomitych warunkach, wszystko zawsze było zorganizowane na najwyższym poziomie, dzięki czemu mogłem skupić się wyłącznie na pracy z młodzieżowymi reprezentacjami Polski, rozwoju zawodników. Myślę, że udało nam się zrobić wiele dobrego. Pewien etap się jednak skończył. Brak możliwość pojechania na młodzieżowe mistrzostwa Europy spowodował, że postanowiłem poszukać nowych wyzwań – skomentował Jacek Magiera.

źródło: Łączy Nas Piłka

Michał Budzich