Zieliński rozgrywa najlepszy sezon w Serie A. Włoskie media są zachwycone

Włoskie media kolejny raz nie kryją swojego zachwytu nad formą Piotra Zielińskiego. Polak miał bardzo duży wkład w ostatnie zwycięstwo Napoli. Dziennikarze z Półwyspu Apenińskiego twierdzą, że 26-latek był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku.

Napoli pokonało w niedzielę AS Romę 2-0. Nad pomocnik może nie strzelił gola, ani nie zanotował asysty, ale to jego akcje przyczyniły się do wygranej. Pomocnik kreował wiele akcji i właściwie poprowadził swój zespół do zwycięstwa.

Dzięki zainkasowaniu trzech punktów w Rzymie Napoli wciąż liczy się w walce o Ligę Mistrzów. Ekipa spod Wezuwiusza zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli Serie A. Mają jeden mecz rozegrany mniej od Atalanty, która znajduje się dwa „oczka” przed nimi.

„Nie do złapania”

Włoskie media po ostatnim gwizdku sędziego zachwycały się występem Polaka. Według wielu serwisów Zieliński był jednym z najlepszych zawodników na boisku, co odzwierciedlają noty, jakie otrzymał.

Dziennikarze „La Gazzetta dello Sport” przyznali mu ocenę „7,5” w dziesięciostopniowej skali.

– Nie do złapania – napisano o 26-latku.

Tak samo Zielińskiego ocenili redaktorzy z „tuttonapoli.net”. Lokalny serwis także nie mógł wyjść z podziwu dla reprezentanta Polski.

– Co za widok. Rywale nie potrafili go zatrzymać. Świetnie grał na osi z Insigne, dzielił Romę na dwie części i wielokrotnie posyłał swoim kolegom dobre piłki, dzięki czemu Napoli miało wiele akcji – podkreślała redakcja.

Nieco niżej, bo na „siódemkę” ocenił pomocnika „goal.com”. Serwis zaznaczył jednak, że Polak był zdecydowanie jednym z najlepszych piłkarzy spotkania. „calcionapoli24.it” pisze natomiast, że 26-latek jest o krok od rozegrania swojego najlepszego sezonu w Serie A w swojej dotychczasowej karierze.

Również włoski oddział Eurosportu piał z zachwytu. Dziennikarze odnotowali, że to Zieliński wywalczył rzut wolny, z którego później padł gol dla Napoli.

– Dobrze się poruszał na boisku. To cudowne, gdy wywalczysz rzut wolny, po którym pada gol – napisali.

– Zawsze znalazł miejsce, by zranić rywala – dodało także calciomercato.it.