Zidane wyjawił, gdzie chciałby pracować. „Jest moim celem”

Przyszłość Zinedine’a Zidane’a w Realu Madryt wydaje się coraz mniej pewna. W kontekście Francuza często spekuluje się o możliwości zakończenia przygody z „Królewskimi”. Sam zainteresowany przyznaje, że chciałby objąć reprezentację swojego kraju.

Real Madryt pod wodzą Zidane’a notował w tym sezonie częste wpadki. Z tego powodu zarówno media, jak i kibice zastanawiają się, jak daleko sięga cierpliwość Florentino Pereza. Niewykluczone, że po mundialu w Katarze zobaczymy pewne przetasowania we francuskim świecie trenerów.

To jego cel

Na chwilę obecną kadrą Trójkolorowych zarządza Didier Deschamps. Jego kontrakt wygasa jednak po zakończeniu najbliższych mistrzostw świata. Póki co nie wiadomo czy umowa z selekcjonerem zostanie przedłużona, co mógłby potencjalnie wykorzystać Zidane. Także sam szkoleniowiec Realu przyznaje, że wiąże swoją przyszłość z pracą w narodowej reprezentacji.

– Na razie cieszę się z każdego dnia pracy w Realu. Jestem pasjonatem futbolu. Praca z reprezentacją Francji jest moim celem, mówiłem to dziesięć lat temu, teraz jestem tutaj – mówił 48-latek.

Na konferencji prasowej Francuz odniósł się również do problemów zdrowotnych swoich piłkarzy. W ostatnim czasie ze składu „Królewskich” wypadli między innymi Sergio Ramos, Fede Valverde czy Eden Hazard, ale także swoje problemy z formą miał choćby Marcelo i Vinicius.

– To nie jest pech. Jesteśmy zaniepokojeni sytuacją. Mam nadzieję, że wkrótce odzyskamy zawodników, których nam brakuje – powiedział Zidane.