Zbigniew Boniek komentuje doniesienia ws. kontuzji Lewandowskiego. „Nie piszcie bzdur. Zagra z Lipskiem”

Robert Lewandowski podczas niedzielnego starcia Polski z Andorą odniósł uraz. W internecie pojawiło się wiele rozbieżnych informacji na temat przerwy polskiego snajpera. Dziennikarskie doniesienia musiał prostować prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

Kontuzja w ostatniej akcji

Lewandowski poczuł ból w nodze podczas jednej z ofensywnych akcji reprezentacji Polski. Moment dyskomfortu perfekcyjnie widać na poniższym wideo:

Niepokojące doniesienia mediów

Niedawno informowaliśmy o komunikacie PZPN, że kapitan biało-czerwonych nie zagra w ostatnim marcowym meczu reprezentacji. Dziennikarze od razu zaczęli badać sprawę. Do kibiców przekazali niezbyt dobre informacje. Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl twierdzi, że „Lewy” oprócz meczu Polska – Anglia może opuścić również spotkanie Bayernu z RB Lipsk. Podobnego zdania są dziennikarze niemieckiego Sport Bild.

Jeszcze gorsze informacje do wiadomości kibiców podał Maciej Iwański z TVP Sport. Dziennikarz wspomnianej redakcji twierdzi, że w najgorszym scenariuszu Lewandowski mógłby opuścić nawet mistrzostwa Europy.

PZPN uspokaja

Do akcji wkroczyli przedstawiciele PZPN. Prezes Zbigniew Boniek i rzecznik prasowy Jakub Kwiatkowski odpowiedzieli na doniesienia wspomnianych dziennikarzy. Pracownicy federacji uważają, że to nieprawdziwe informacje. Przy okazji podają oficjalny komunikat od lekarza, który przebadał kapitana reprezentacji.