Zagłębie Sosnowiec reaguje na atak kiboli. „Klub zawiadomił o tym fakcie policję”

Zagłębie Sosnowiec opublikowało oświadczenie. Władze klubu odnoszą się w nim do doniesień o pobiciu przez kibiców trenera Alaksandra Chackiewicza na środowym treningu.

 

Zaatakowani

Zagłębie w poniedziałek przegrało mecz z GKS-em Katowice 0:4. Dla ekipy z Sosnowca to siedemnaste spotkanie z rzędu bez wygranej. Po minionej kolejce szkoleniowiec zespołu przyznał, że piłkarze byli odpowiedzialni za strategię na to spotkanie.

Porażka z katowickim klubem zdenerwowała kibiców. Część z nich była na tyle sfrustrowana, że postanowiła przerwać trening. Według doniesień Samuela Szczygielskiego z portalu Meczyki.pl mężczyźni uderzyli w twarz Aleksandra Chackiewicza. Białorusin miał być również kopany.

 

Komunikat klubu

Zarząd Zagłębia Sosnowiec zareagował na doniesienia o zdarzeniach, które zaszły na środowym treningu. Klub przekazał sprawę w ręce policji.

– W środowe przedpołudnie na treningu pierwszej drużyny Zagłębia, który miał miejsce na boisku treningowym przy ulicy Kresowej zjawiła się grupa mężczyzn, przerywając trening, a następnie odbyła rozmowy ze sztabem szkoleniowym i zawodnikami – czytamy.

– Biorąc pod uwagę postawę mężczyzn, którzy byli zamaskowani, Klub zawiadomił o tym fakcie policję, która na miejsce skierowała patrol. W chwili obecnej prowadzone są działania zmierzające do ustalenia okoliczności zdarzenia – dodano w oświadczeniu.

– Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że w ciągu najbliższych 24 godzin powiadomimy Państwa o decyzjach personalnych dotyczących naszego Klubu – podsumowano.

Źródło: Zagłębie Sosnowiec

Dodaj komentarz