Wyciekł OGROMNY kontrakt Leo Messiego! Argentyńczyk chce pozwać gazetę

Hiszpański dziennik „El Munndo” ujawnił szczegóły kontraktu Leo Messiego. Z podanych informacji wynika, że Argentyńczyk inkasował ok. 138 milionów euro za sezon.

Ile zarabia Leo Messi?

Wciąż nie wiemy, gdzie w przyszłym sezonie swoją karierę będzie kontynuował Leo Messi. 33-latek nie ukrywał, że w letnim okienku transferowym po blamażu w Lidze Mistrzów chciał odejść z klubu, jednak uniemożliwiły mu to władze Blaugrany. Kontrakt Leo z Barçą obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. Teoretycznie od lipca piłkarz może bez wahania podpisać kontrakt z nowym pracodawcą, a tym samym zmienić otoczenie.

Dzisiejsza okładka „El Mundo” została poświęcona kontraktowi, który łączy klub z zawodnikiem. Pieniądze, jakie rzekomo otrzymuje Leo Messi robią ogromne wrażenie.

ZOBACZ: Laporta o byciu przygotowanym na odejście Messiego. „W ogóle tego nie rozważam”

Szczegóły kontraktu Messiego:

  • 115 225 000 euro za samo przedłużenie umowy
  • 555 237 619 euro za cały kontrakt
  • ok. 138 milionów euro za sezon + zmienne
  • 77 929 955 euro, jako bonus za „lojalność”

500 milionów euro to suma w pobliżu połowy całego długu FC Barcelony. Nie da się ukryć, że obecne problemy finansowe klubu z Katalonii wzięły się z tego, że byłe władze (z prezydentem Bartomeu na czele) rozdawały pieniądze na prawo i lewo. Jeśli ktoś chciał podwyżkę, to z reguły prezydent Bartomeu zgadzał się na to bez większych negocjacji.

Na pierwszy rzut oka powyższe liczby wydają się „chore” i ciężko zrozumieć, jaki jest sens trzymać 33-letniego piłkarza za takie pieniądze. Sęk w tym, że jeśli Barcelona straciłaby Messiego, to straciłaby również wielu inwestorów. Tak właściwie głównie Messi, póki co, trzyma ich przy klubie. Tacy piłkarze jak Trincao, czy Braithwaite nie pozwolą klubowi zwabić do siebie nowych sponsorów. Zatrzymanie Messiego powinno być priorytetem, ale czy za wszelką cenę? Jak czytamy w tweetcie powyżej, Messi przez ostatnie 4 lata, gdzie zarobił ponad 500 milionów euro, zapewnił dochód Barcelonie w wysokości ponad miliarda euro.

 – Pieniądze pozwalają żyć lepiej, ale to nie one mnie inspirują. Ja żyję, by grać w piłkę, a nie dla zysków finansowych. Ponadto gram dla zespołu, a nie dla siebie.

– Pieniądze… nie są najważniejsze. Prawdziwą wartość ma tylko to, jacy jesteśmy w środku – mówił kiedyś Leo Messi.

Piłkarz chce pozwać gazetę!

Jak informują media, Argentyńczyk i jego prawnicy chcą pozwać zarówno gazetę „El Mundo”, jak i osoby z klubu, które miały dostęp do danych dot. umowy.

ZOBACZ: Mauricio Pochettino odniósł się do spekulacji nt. Lionela Messiego. „Kto by nie chciał zawodnika tego kalibru?”

Michał Budzich