Mauricio Pochettino odniósł się do spekulacji nt. Lionela Messiego. „Kto by nie chciał zawodnika tego kalibru?”

Według doniesień mediów Lionel Messi może trafić latem do Paris Saint-Germain. Plotki dotyczące tego transferu skomentował trener mistrzów Francji, Mauricio Pochettino.

Co dalej?

Saga związana z Lionelem Messim trwa. Argentyńczyk chciał odejść z Barcelony już latem, jednak przez zapis w kontrakcie mu się to nie udało. Przedłużenie rozgrywek z powodu pandemii pokrzyżowało mu plany. Dziennikarze od jakiegoś czasu spekulują na temat przenosin atakującego Blaugrany. Mówi się m.in. o Manchesterze City czy Paris Saint-Germain.

Na pytanie o transfer Argentyńczyka odpowiedział jego rodak, który aktualnie trenuje mistrzów Francji.

– Który trener na świecie nie chciałby zawodnika tego kalibru? Całkowicie rozumiem pytanie, ale jest to próba wywołania kontrowersji. To dla mnie niebezpieczne pytanie, jeśli moje słowa zostaną później wyrwane z kontekstu – odpowiedział na konferencji prasowej Mauricio Pochettino.

Kontrakt Messiego wygasa wraz z końcem czerwca 2021 roku. Zgodnie z Prawem Bosmana 33-latek może rozmawiać o kontrakcie z nowym pracodawcą już pół roku wcześniej. Ostatnio o kontakcie paryżan z Messim informował pomocnik PSG, Leandro Paredes.

Źródło: Własne/WP Sportowe Fakty