Laporta o byciu przygotowanym na odejście Messiego. „W ogóle tego nie rozważam”

Wciąż nieznana jest przyszłość Lionela Messiego, którego kontrakt wygasa wraz z końcem bieżącego sezonu. Kandydat na prezydenta Barcelony, Joan Laporta przekonuje, że Argentyńczyk nie chce opuszczać stolicy Katalonii.

W czerwcu 2021 wygaśnie kontrakt Leo Messiego. Media co jakiś czas podsycają plotki na temat potencjalnego zainteresowania Paris Saint-Germain oraz Manchesteru City. Argentyńczyk najprawdopodobniej podejmie decyzję po wyborach prezydenckich w Barcelonie.

Największa gwiazda może odjeść za darmo

Przypomnijmy, że zgodnie z Prawem Bosmana Messi może negocjować nowy kontrakt z innym klubem pół roku przed zakończeniem bieżącej umowy. Wówczas do nowej drużyny dołączyłby za darmo. O odejściu Argentyńczyka nie chce słyszeć jeden z kandydatów na prezydenta Blaugrany, Joan Laporta.

Laporta zatrzyma Messiego?

Messi chce tu zostać. Nie przemawiają przez niego pieniądze. Ma po prostu ochotę znów wygrać Ligę Mistrzów. Powiem mu, że polubi ten sportowy projekt. Złoże mu propozycję, którą jestem w stanie spełnić. I on o tym wie – mówi działacz na łamach radia „Cadena SER”.

Przewaga kandydata

Jeśli Messi mi odmówi, Barcelona nadal będzie trwać. Ale ja tego w ogóle nie rozważam. To moja przewaga nad innymi kandydatami. Mamy wzajemną relację opartą o szacunku – dodaje Laporta.

Zobacz również: Laporta o kulisach transferu z przeszłości. „Agent zaproponował nam kupno Cristiano Ronaldo”