Wybrano rozjemcę meczu Lech Poznań – Djurgarden. Mecz poprowadzi kobieta

UEFA wybrała skład sędziów na najbliższy mecz Lecha Poznań w Lidze Konferencji Europy. Arbitrem głównym meczu Lech Poznań-Djurgardens IF będzie kobieta.

Po zwycięstwie nad Bodo/Glimt Lech Poznań awansował do 1/8 finału Ligi Konferencji Europy. Na tym etapie zmagań Kolejorz zmierzy się ze szwedzkim Djurgardens IF. Pierwszy pojedynek pomiędzy tymi zespołami odbędzie się już w ten czwartek w Poznaniu. Rewanż w Szwecji zostanie rozegrany tydzień później.

Kobieta sędzią meczu Lecha

Wiemy już także, kto poprowadzi mecz Lecha z Djurgarden. Sędzią głównym tego pojedynku będzie Francuzka, Stephanie Frappart. Sędziami liniowymi będą Mikael Berchebru oraz Steven Torregrossa. Bastien Dechepy będzie sędzią technicznym. Z kolei za system VAR odpowiadać będzie Tiago Martins.

Doświadczenie

Stephanie Frappart ma za sobą liczne występy w rozgrywkach mężczyzn. W tym sezonie poprowadziła mecz Ligi Mistrzów między Realem Madryt oraz Celtikiem. Ponadto Francuzka była również sędzią głównym 2 meczów Ligi Europy, 1 meczu w kwalifikacjach do Ligi Konferencji Europy, 12 spotkań w Ligue 1 oraz 4 pojedynków w Pucharze Francji. Na jesieni poprowadził także jeden mecz na Mistrzostwach Świata pomiędzy Kostaryką a Niemcami.

Michał Budzich

Dodaj komentarz