Wojciech Szczęsny podsumował ważne zwycięstwo Juventusu. „W takich meczach trzeba się cofnąć i oddać trochę posiadania piłki”

Juventus pokonał Chelsea 1:0 w środowym hicie Ligi Mistrzów. Polski bramkarz Starej Damy, Wojciech Szczęsny podsumował spotkanie na antenie Polsatu Sport Premium 1.

Ważne zwycięstwo

Pierwsza połowa hitowego starcia zakończyła się bezbramkowym remisem. Początek drugiej części należał zdecydowanie do gospodarzy. Juventus zdobył bramkę 9 sekund po powrocie na boisko. Gola na wagę zwycięstwa 1:0 zdobył Federico Chiesa.

Wojciech Szczęsny po spotkaniu podsumował występ całej drużyny. Bramkarz Starej Damy jest zadowolony, że zespół spełnił założenia taktyczne trenera Massimiliano Allegriego.

– W takich meczach trzeba się cofnąć i oddać trochę posiadania piłki rywalowi. Kibice pomagają bardzo, bo dają ci dodatkową adrenalinę i trochę energii. Wyniki są takie, jakie są. Dzisiaj potrzebowaliśmy meczu na zero z tyłu przeciwko moim zdaniem jednej z najlepszych drużyn w Europie. Cieszymy się bardzo ze zwycięstwa – powiedział Wojciech Szczęsny.

– Myślę, że dzisiaj można było poczuć trochę Allegriego w tym zespole, szczególnie w fazie defensywnej. Jeśli chodzi o aspekt samej gry piłką, to na pewno trzeba jeszcze wiele poprawić, żeby wrócić na ten poziom, który Juventus prezentował parę lat temu – podsumował.

Źródło: Polsat Sport, WP Sportowe Fakty