Wielkie plany FC Barcelony. Joan Laporta rozmawiał z agentem Haalanda i de Ligta

FC Barcelona ma duże ambicje. Nowy prezes, Joan Laporta spotkał się ostatnio z ojcem Erlinga Haalanda, Alfem-Inge oraz jego agentem, Mino Raiolą. Temat rozmów nie był jednak sam Norweg. Dyskutowano również o Matthijsie de Ligtcie.

Erling Haaland stanowi aktualnie najgorętsze nazwisko na rynku transferowym. O utalentowanego napastnika zabiega chyba każdy klub na świecie. Sprawa ostatnio nieco się ułatwiła. Według doniesień prasy Norweg jest już sfrustrowany grą i wynikami Borussii Dortmund. Od pewnego czasu jego ojciec wraz z agentem rozmawiają z przedstawicielami największych europejskich drużyn.

Katalońskie zakusy

Wśród zainteresowanych 20-latkiem jest FC Barcelona. Joan Laporta chciałby ściągnąć do klubu klasową „9”. Martin Braithwite spełnia się w tej roli jako rezerwowy, a ani Griezmann, ani Dembele czy Leo Messi nie są typowymi napastnikami.

Dodatkowo Haaland nie jest już melodią przyszłości. Przebojem wdarł się do ścisłej czołówki napastników. Jego ściągnięcie oznaczałoby długo trwają współpracę, na co liczy nowy prezes Dumy Katalonii.

Dwa nazwiska

Właśnie w kwestii Norwega z jego przedstawicielami spotkali się działacze Barcelony. Na spotkaniu podjęto temat jego ewentualnego transferu, jednak nie tylko o nim rozmawiano. Mino Raiola reprezentuje także interesy innego utalentowanego zawodnika, a więc Matthijsa de Ligta.

Holendra w składzie Barcy widzi jego rodak, Ronald Koeman. Panowie współpracowali ze sobą już w przeszłości, kiedy szkoleniowiec był selekcjonerem swojej rodzimej kadry. Jego kontrakt z Juventusem obowiązuje do 2024 roku, dlatego cena za stopera może sięgać nawet 100 milionów euro. Dość powiedzieć, że de Ligt trafił do Turynu za 75 mln, mając zaledwie 19 lat.