Wielkie kontrowersje w hicie Ekstraklasy. Raków został okradziony w meczu z Legią?

Gonalco Feio w swoim debiucie jako trener Legii nie odniósł zwycięstwa. W Częstochowie udało się jedynie zremisować z Rakowem (1-1). Wynik mógł się jednak znacząco różnić, gdyby sędziowie podjęli inne decyzje. Tych kontrowersyjnych zresztą nie brakowało i pojawiają się głosy, że Piotr Lasyk źle poprowadził mecz.

Sobotni hit Ekstraklasy otworzył już w 17. minucie Tomas Pekhart. Raków długo gonił wynik, a ten na remis został zmieniony dopiero w 82. minucie. Tym samym Goncalo Feio nie mógł wpisać sobie zwycięstwa w debiucie za sterami Legii. Mało jednak brakowało, a mógłby dopisać porażkę.

Hat-trick

Choć mecz rozgrywano w miniony weekend, to nadal nie ustają kontrowersje związane z decyzjami, jakie podejmował sędzio Piotr Lasyk. Jedna z takich sytuacji miała miejsce w 35. minucie, kiedy nie odgwizdano faulu Augustyniaka na Jeanie Carlosie. To był jednak dopiero początek.

W przypadku drugiej akcji już mówi się nawet o skandalu. Ponownie w roli głównej wystąpił w niej Augustyniak, który tym razem jednak atakował Kochergina, co Lasyk uznał za faul i podyktował rzut karny dla Rakowa. Powstrzymała go jednak podpowiedź z wozu VAR i arbiter podszedł do monitora. Po obejrzeniu powtórki zdecydował się na anulowanie „jedenastki” i faulu.

To jest skandal, że nie było rzutu karnego dla Rakowa po faulu Augustyniaka. Przecież to był wślizg nieprawidłowy. Augustyniak wykonał go od tyłu i nie trafił w piłkę, zamiast tego spowodował upadek rywala i w ten sposób przerwał jego akcję. To była prosta sytuacja do oceny. Jeśli dla sędziego VAR to nie był faul, to powinien zrezygnować i zająć się czymś innym, byle nie sędziowaniem. To, co robi VAR ostatnio, to są jajamówił na antenie „TVP Sport” Ryszard Wójcik, były polski sędzia, który miał okazję poprowadzić mecz mistrzostw świata w 1998.

Ostatnia kontrowersja miała miejsce w 70. minucie, a autorem był tym razem Patryk Kun. Piłkarz Legii zaatakował wówczas Frana Tudora, gdy ten czekał na piłkę. Kun sprawiał wrażenie całkowicie skupionego na wjechaniu w rywala zamiast walce o futbolówkę. I tak było – Chorwat został pchnięty i padł na murawę, ale Lasyk ani nie gwizdnął przewinienia, ani nie sprawdził akcji na monitorze VAR.

Starcie Patryka Kuna z Franem Tudorem (fot. Canal+Sport screen)