Wieczysta Kraków łączy siły ze szkołą Marcina Gortata! W planie utworzenie klas piłkarskich

Wieczysta Kraków planuje zainwestować w rozwój młodzieży! Klub z krakowskiej okręgówki połączył siły ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego im. Marcina Gortata w Krakowie. Klub podzielił się swoimi planami dotyczącymi utworzenia klas o profilu piłkarskim.

Z miesiąca na miesiąc o Wieczystej Kraków słyszy coraz więcej Polaków. Klub występujący na 6. poziomie rozgrywkowym w Polsce ma za plecami bogatego właściciela, dla którego ściągnięcie i opłacenie takich piłkarzy jak Sławomir Peszko, czy Radosław Majewski nie stanowi większego problemu.

Wieczysta stawia na juniorów!

Poza inwestycją w pierwszy zespół żółto-czarni chcą również postawić na rozwój młodzieży grającej w ich klubie. W związku z tym właściciel klubu, Wojciech Kwiecień, nawiązał współpracę z SMS imienia Marcina Gortata. Na mocy porozumienia mają zostać utworzone klasy piłkarskie na wszystkich poziomach Szkoły Podstawowej oraz Liceum.

– Od roku szkolnego 2021/2022 rozpoczyna się współpraca Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Marcina Gortata w Krakowie z Wieczystą Kraków, w wyniku której utworzone zostaną klasy piłkarskie na wszystkich poziomach Szkoły Podstawowej oraz Liceum. Projekt zakłada stworzenie odpowiednich warunków dla dzieci i młodzieży, aby realizowanie pasji sportowej mogło współgrać z edukacją ogólną na wysokim poziomie – czytamy na stronie Wieczystej.

źródło: Wieczysta

Michał Budzich