Wiadomo, które kluby chciały Grosickiego. Piłkarz odrzucił wszystkie oferty

W ostatnich dniach Kamil Grosicki znalazł się na ustach kibiców. Wiązało się to z końcem okna transferowego, czyli ulubionym okresem piłkarza. Sebastian Staszewski z „Interii” ujawnił, że reprezentant Polski był na celowniku kilku tureckich, angielskich i niemieckich klubów.

O ewentualnym transferze „Grosika” mówiło się od dawna. Polak nie łapie się nawet do kadry meczowej West Bromwich Albion, co sugerowało, że będzie walczyć o znalezienie nowego pracodawcy. Finalnie Grosicki został w klubie, jednak na brak ofert nie mógł narzekać.

Trzy kierunki

Jak poinformował Sebastian Staszewski, skrzydłowy miał sporo opcji podczas zimowej karuzeli. Z przedstawicielami zawodnika kontaktował się między innymi Alanyaspor,  Fatih Karagumruk, a także Trabzonspor i Schalke 04. Piłkarz odrzucił jednak ich oferty. Pojawił się także temat Nottingham Forest, ale i w tym przypadku rozmowy zakończyły się fiaskiem.

Pod sam koniec okienka wieszczono również powrót „Grosika” do Ligue 1. Tamtejsze Dijon miało być zainteresowane zakontraktowaniem skrzydłowego, ale z tego także nic nie wyszło.

Temat Legii nadal istnieje

W ostatnich dniach Jerzy Kopiec, współpracownik Piniego Zahaviego, agenta Grosickiego podsycił plotki odnośnie ewentualnego powrotu piłkarza do ojczyzny. Na Instagramie zamieścił on zdjęcie spod stadionu Legii Warszawa. Ten scenariusz wydaje się tym bardziej prawdopodobny, bo okienko transferowe w większości krajów zostało już zamknięte.

Aby jednak doszło do porozumienia między mistrzem Polski a piłkarzem WBA musi zostać spełniony jeden warunek. Mianowicie Grosicki musiałby zmniejszyć swoje wymagania finansowe. Na tę chwilę największy kontrakt w Ekstraklasie posiada Artur Jędrzejczyk, który zarabia 820 tysięcy euro brutto rocznie.

Co ciekawe jest to już trzecia próba ściągnięcia reprezentanta Polski na Łazienkowską. Wcześniej takie starania podjęto w 2016 roku, kiedy współwłaścicielem Legii był Bogusław Leśnodorski. Wówczas jednak Rennes odrzuciło zarówno propozycję wypożyczenia, jak i transferu definitywnego w wysokości 1,5 mln euro. W styczniu 2017 roku Grosicki odszedł z Francji do Hull City za 9 milionów.

Stołeczny klub spróbował drugi raz w 2020 roku. Wszystko zależało natomiast od awansu WBA do Premier League. W wyniku otrzymania promocji do gry na najwyższym szczeblu w Anglii temat upadł.