Wayne Rooney zachwycony Polakami w Derby! Anglik skomplementował Jóźwiaka i Bielika po wygranym meczu

Derby County zajmuje 22. miejsce w tabeli Championship, jednak odkąd stery Baranów przejął Wayne Rooney drużyna się odmieniła. W ostatnich meczach forma The Rams wciąż rośnie. Taki efekt udziela się również polskim zawodnikom tego klubu – Kamilowi Jóźwiakowi i Krystianowi Bielikowi.

Debiutancki gol

Pierwszy z wymienionych zdobył ostatnio swoją pierwszą bramkę dla ekipy z Championship. Były zawodnik Lecha Poznań w 37. minucie w meczu ze Swansea pięknym strzałem z okolic szesnastego metra pokonał bramkarza Łabędzi.

Wideo z wspomnianej akcji można zobaczyć tutaj.

Postawę polskiego skrzydłowego docenił trener Baranów Wayne Rooney:

Ta wygrana zmniejsza odrobinę ciśnienie. Jestem zachwycony Kamilem. Ciężko pracuje na treningach i z każdym meczem staje się coraz lepszym piłkarzem. Cieszy mnie, że osiągnął swój cel – mówił na łamach Rams TV.

Obecne miejsce na boisku najbardziej odpowiada Kamilowi Jóźwiakowi. Nie ukrywam jednak, że widzę go na kilku pozycjach – dodał Anglik.

Na pochwałę od szkoleniowca zasłużył również Krystian Bielik, o którym więcej pisaliśmy tutaj.

Jestem z niego zadowolony. Na początku nie wystawialiśmy go w składzie, ponieważ sądziliśmy, że nie jest jeszcze gotowy do gry po kontuzji. Powiedziałem mu, tylko żeby ciężko pracował i pokazał, jak dobrym jest graczem. Dzisiejszego wieczora w pewnych momentach pokazał klasę.

Barany zajmują obecnie 22. miejsce w tabeli Championship. Odkąd drużynę przejął były napastnik Manchesteru United gra się odmieniła. Pod jego wodzą Derby County nie straciło żadnej bramki. Bilans Anglika w czterech meczach to dwa zwycięstwa i dwa remisy. W następnej kolejce powalczą o wyjście ze strefy spadkowej z Rotterham.