Wayne Rooney komentuje dramatyczną sytuację Derby County. „Jeśli to się stanie, zacznę grać juniorami”

Wayne Rooney opowiedział o problemach Derby County podczas konferencji prasowej. Legenda Manchesteru United nie zamierza zostawiać swoich piłkarzy w bardzo trudnej sytuacji.

Ekipa Kamila Jóźwiaka i Krystiana Bielika została ukarana dwunastoma ujemnymi punktami. Sytuacja finansowa Baranów jest fatalna, a ich dług ma wynosić około 50 mln funtów. Bardzo możliwe, że liczba odjętych oczek wzrośnie do 21.

Wayne Rooney na przedmeczowej konferencji prasowej powiedział, że jeśli dojdzie do kolejnego odjęcia punktów, będzie wystawiał praktycznie samych juniorów, by ich ograć w lidze.

– Z dwunastoma ujemnymi punktami jesteśmy w stanie wydostać się ze strefy spadkowej. Jeśli będzie ich 21, to utrzymanie będzie niemożliwe i zacznę grać juniorami, żeby ich ograć i dać im szansę – powiedział Anglik.

Nie zostawi swoich zawodników

– Skoro właściciel nas nie szanuje, musimy przestać się nim przejmować. Gdybym wiedział, jaka sytuacja panuje w klubie, nie przyjąłbym tej posady. Teraz nie zostawię jednak swoich zawodników – dodał.

Napięta relacja z właścicielem

– Nie proszę o przeprosiny, ale jako menedżer klubu mam pytania od piłkarzy i sztabu – i nie jestem w stanie na nie odpowiedzieć. Z takimi rzeczami trzeba działać otwarcie. Tu tego nie było. Właściciel ani razu nie odebrał ode mnie telefonu. Gdy zadzwoniłem z komórki klubowego lekarza, odebrał od razu – zakończył.

Zobacz również: Derby County stoi nad przepaścią. Klubowi Bielika i Jóźwiaka grozi odjęcie 21 punktów

Źródło: The Guardian, TVP Sport

Adam Dworak
Obserwuj