Warta Poznań wkracza na drogę prawną z Lechem. Chcą otrzymać należne pieniądze za transfer Jakuba Modera

Wciąż nie rozwiązała się kwestia sporna w sprawie pieniędzy za transfer Jakuba Modera. W związku z tym Warta Poznań postanowiła pozwać Lecha Poznań o pół miliona euro.

Należne pieniądze

Warta bardzo dobrze żyje z Lechem i nie w tej relacji żadnej złej krwi. Problem tkwi w tym, że po pieniądze za Jakuba Modera zgłosiły się dwa podmioty, Warta Poznań SA oraz KS Warta. Duma Wildy przy odejściu pomocnika zapewniła sobie 5% od przyszłego transferu. Przypomnijmy, że Moder jest wychowankiem Zielonych. Pomocnik bronił barw Dumy Wildy w latach 2011-2014. Według tego zapisu Zieloni powinni otrzymać około 0.5 mln euro za rekordowy transfer zawodnika Lecha do Brighton.

Rozłam = zamieszanie

We wrześniu 2018 doszło do rozłamu Warty Poznań. Sekcję piłkarską przejął Bartłomiej Farjaszewski. Drugim podmiotem jest stowarzyszenie KS Warta (hokej, tenis, szermierka,  kajaki, pływanie). To właśnie ci ostatni prowadzili klub, gdy w zielonych barwach grał Jakub Moder.

Komentarz mecenasa spółki

W związku z powyższym KS Warta zgłosiła się po odbiór pieniędzy za wychowanka. Całą sytuację postanowił skomentować prawnik Warty Poznań SA (klubu z Ekstraklasy).

– Skoro po stronie Lecha pojawiły się wątpliwości dotyczące płatności związanej z Jakubem Moderem, konieczne było skierowanie tej sprawy do kompetentnego i niezależnego organu. Chcemy doprowadzić do jasnej sytuacji — by żadna ze stron takich wątpliwości już nie miała i wiedziała, gdzie te pieniądze mają trafić – powiedział na łamach WP Sportowe Fakty mecenas.

Odpowiedź stowarzyszenia

Według informacji Szymona Mierzyńskiego z WP Sportowe Fakty i Lech, i Warta zgłosiły się z tą sprawą do PZPN. Związek niedługo przedstawi swój werdykt, jednak wiele wskazuje na to, że spółka otrzyma należne im pieniądze. Jak skomentował całą sytuację właściciel stowarzyszenia KS Warta?

– W każdej chwili znów możemy zacząć prowadzić sekcję piłkarską — stąd zgłoszenie po pieniądze.

Źródło: WP Sportowe Fakty (cały artykuł)

fot. Brighton & Hove Albion F.C.