Warta Poznań odpowiada na oświadczenie Lecha! Jest oficjalny komunikat klubu

Trwa zamieszanie wokół miejsca, gdzie mecze domowe w przyszłym sezonie miałaby rozgrywać Warta Poznań. PZPN zażądał od „Zielonych” dogadania się z Lechem Poznań, w kwestii gry na stadionie przy Bułgarskiej. Sprawa jest jednak skomplikowana, a kluby przerzucają się oświadczeniami. Dopiero co dostaliśmy oficjalny komunikat „Kolejorza”, a już kolejny wypuściła Warta. 
W minionym sezonie Warta Poznań spadła z Ekstraklasy. Swoje mecze rozgrywała z kolei w Grodzisku Wielkopolskim na stadionie Dyskobolii, podobnie jak przez kilka ostatnich sezonów. PZPN postanowił jednak ukrócić tę sytuację i zażądał od Warty przejścia na stadion przy Bułgarskiej, na którym na co dzień gra Lech Poznań. Sytuacja wymaga jednak dogadania się obu klubów, co okazuje się być dość trudne.

Spojrzenie Warty

Poza dogadaniem współdzielenia stadionu przy Bułgarskiej, Warta musi liczyć na pomoc miasta. Koszt gry na Stadionie Miejskim w Poznaniu przekracza jej możliwości finansowe. Zamieszanie, jakie wytworzyło się w ostatnich dniach spowodowało, że Lech postanowił wydać swoje oświadczenie, w którym odnosi się do całej sprawy. Tłumaczy w nim swoją perspektywę i przedstawia liczne wyliczenia. Całość komunikatu znajdziecie TUTAJ. Teraz swoje oświadczenie wydawała Warta.

– Bardzo chcielibyśmy przedstawić nasze stanowisko dotyczące kosztów wynajmu Stadionu Miejskiego i rozgrywania tam oficjalnych meczów, ale przed przystąpieniem do negocjacji zostaliśmy zobowiązani przez operatora obiektu do podpisania klauzuli o zachowaniu poufności. Szanujemy jej zapisy i nie będziemy publicznie komentowali kwestii finansowych – czytamy.
Klub stara się również zwrócić uwagę nie tylko na kwestie kosztów. Podnosi temat szerszego spojrzenia na sytuację i temat korzyści finansowych wynikających z zarządzania stadionem.

– Chcielibyśmy jednak zwrócić uwagę, że sprowadzenie dyskusji do tego, by toczyła się wyłącznie wokół samych kosztów, bez mówienia też o korzyściach finansowych wynikających z zarządzania Stadionem Miejskim – nie jest w porządku. Konieczne spojrzenie na sprawę w szerszym kontekście. Z informacji, które ukazały się w mediach wiemy, że tylko w 2024 roku POSiR przeznaczy na prace modernizacyjne na stadionie 5 mln zł. Nikt w Warcie nie oczekuje tego, żeby Lech dokładał do jej gry na stadionie przy Bułgarskiej. Zależy nam jednak na tym, żeby umowa została wynegocjowana z uwzględnieniem realnego bilansu kosztów i przychodów. Przykładowo: czy przy podziale kosztów utrzymania murawy na stadionie Warta będzie się dokładała do pensji pracowników, którzy dbają też o boiska treningowe, z których korzysta wyłącznie Lech? – kontynuuje Warta. 

Temat szatni

Właściciel Warty wcześniej podnosił również kwestię szatni. Bartłomiej Farjaszewski zauważył, że na Stadionie Miejskim musi powstać trzecia szatnia (poza pomieszczeniem dla gospodarzy i gości), bo Lech nie wpuści zawodników „Zielonych” do swojej. Według wersji „Kolejorza” taka szatnia miała powstać na trybunie im. Teodora Anioły. Powstała nawet finalna koncepcja. Na to również znalazła się odpowiedź Warty.
W kwestii szatni dla zespołu gospodarzy podczas meczów na Stadionie Miejskim staliśmy i stoimy na stanowisku, iż jesteśmy gotowi na daleko idące ustępstwa do czasu, gdy infrastruktura stadionowa zostanie poszerzona o takie właśnie pomieszczenie. Sami zaproponowaliśmy kilka możliwości, wśród nich jest m.in. gotowość do korzystania w tym okresie z tymczasowych kontenerów. Takie rozwiązania były praktykowane na innych stadionach. Wierzymy w to, że także w Poznaniu uda się znaleźć kompromisowe wyjście – napisano w komunikacie. 

Dodaj komentarz