W wieku 31 lat zakończył karierę. Kosecki wyjawił powód decyzji Andersona

„Przegląd Sportowy” przeprowadził ostatnio wywiad z Jakubem Koseckim. Były reprezentant Polski między innymi opowiedział o swoim pobycie w Turcji. Wspomniał także o Andersonie. Brazylijczyk, który był klubowym kolegą aktualnego piłkarza Cracovii, w wieku 31 lat z dnia na dzień zakończył karierę.

Kosecki do Ekstraklasy wrócił w lutym bieżącego roku. 30-latek związał się z Cracovią po ponad dwóch latach spędzonych w Turcji. W rozmowie z „Przeglądem Sportowym” skrzydłowy wspominał już między innymi o relacjach z obcokrajowcami w szatni. A tych, jak wiadomo, w Cracovii nie brakuje.

Finansowa trampolina

Nie da się ukryć, że pobyt w Turcji był dla Koseckiego opłacalną decyzją. Polak szczerze przyznaje, że gra w Adanie Demirspor nie była jego marzeniem. Zupełnie inaczej wyobrażał sobie tamtejszy futbol.

– Patrząc na aspekt sportowy, nie tak to sobie wyobrażałem. Nie rozumiałem pewnych sprawy i fatalnie się czułem. Gdy patrzę z perspektywy czasu, nie wiem, czego się spodziewałem. Miałem dziewięciu trenerów przez 2,5 roku, piłkarze też cały czas się zmieniali. Po słabszym meczu byli zrzucani do rezerw i trenowali indywidualnie – przyznał „Kosa”.

Wariat w szatni

W szatni Adany Kosecki miał okazję spotkać się z byłym zawodnikiem Manchesteru United – Andersonem. Brazylijczyk niespodziewanie, bo raptem w wieku 31 lat postanowił zakończyć karierę. Żeby było ciekawiej, decyzję podjął dosłownie z dnia na dzień.

Polak opowiedział, jak wyglądało pożegnanie Andersona. Zdobywca Ligi Mistrzów z 2008 roku zdecydował się na taki ruch po tym, jak… zarobił pieniądze na bitcoinach.

– Byliśmy razem w pokoju i gdy pewnego dnia leżeliśmy sobie w łóżkach, nagle wstał i w niecenzuralnych słowach oznajmił, że kończy grać w piłkę. Popatrzyłem na niego zszokowany i zapytałem, o co mu chodzi. Podszedł z komputerem i pokazał, że zarobił ładną sumkę na sprzedaży bitcoinów. Śmiałem się z jego zapowiedzi. Jednak nazajutrz wyszliśmy na trening, stanęliśmy w grupie i Anderson wyszedł przed szereg, prosząc o możliwość zabrania głosu. Powiedział, że dziękuje za wszystko i właśnie kończy swoją przygodę z piłką. Następnego dnia rozwiązał umowę i więcej go nie zobaczyliśmy – opowiedział 30-latek.

W sumie w barwach Adany Kosecki rozegrał 48 meczów. Strzelił w nich jednego gola i zanotował osiem asyst. Doi Anatolii przeniósł się w 2018 roku ze Śląska Wrocław.