UEFA prowadzi dochodzenie ws. 20 klubów! Grozi im nawet wykluczenie z europejskich pucharów

UEFA toczy postępowanie przeciwko klubom, które naruszyły zasady Finansowego Fair Play. Według „The Times” dotyczy ono wielu klubów. Wśród zamieszanych mają być FC Barcelona, PSG czy Juventus, ale to dopiero początek długiej listy. 

Jak podaje dziennik, sprawa dotyczy sezonu 2020/21. Najłagodniej mają zostać potraktowane francuskie marki w postaci PSG oraz Olympique Marsylii. Ich działacze spodziewają się jedynie grzywny.

Dużo poważniejsze kary mogą spaść natomiast na Romę, Inter, Juventus czy Barcelonę. „The Times” podaje, że to właśnie Blaugrana oraz włoskie kluby znajdują się w najgorszej sytuacji. UEFA może nałożyć na nie zakaz transferowy, a w najgorszym wypadku nawet wykluczyć z europejskich pucharów.

Sytuacji nie poprawia fakt, że wraz z Realem Madryt wszystkie ekipy były zamieszane w tworzenie Superligi. Choć ostatecznie twór zapoczątkowany przez Florentino Pereza nie wypalił, to mocno ochłodził relacje z UEFĄ. To może natomiast przełożyć się na kary, jakie nałoży organizacja.

Dochodzenie obecnie jest w toku. Łącznie na liście UEFY ma być aż 20 klubów, które łamały zasady FFP.

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
Gość
15 dni temu

No oczywiście od 2017 roku kiedy PSG Zaczeło kupowac zawodnikow po horendalnych pieniądzach nikt ich nigdy nie ukarał.
Dla przykładu City jak łamało finansowe fair play chcieli ich wykluczyc , niegdyś chelsea tez dostała zakaz transferowy a psg nigdy nie zostało ukarane