UEFA opublikowała oświadczenie po incydencie w Paryżu. „Zorganizujemy śledztwo”

Podczas wtorkowego spotkania pomiędzy Paris Saint-Germain a Basaksehirem Stambuł doszło do rasistowskiego zdarzenia. Sędzia techniczny miał powiedzieć do jednego z członków zespołu gości per „czarny”.

Niedługo po całym wydarzeniu opublikowano wideo, w którym słychać co mówi rumuński arbiter. Według dziennikarza z Rumunii, Emanuela Rosu – sędzia powiedział następujące słowa:

„Ten 'negru’ tam! Podejdź i sprawdź, kim jest. To ten 'negru’ na ławce, to niemożliwe, żeby zachowywać się tak, jak on.”

Meczu ostatecznie nie wznowiono, a wszyscy oczekiwali na ruch ze strony UEFA. Dziennikarz The Independent, Miguel Delaney zacytował na swoim Twitterze oświadczenie wspomnianej organizacji.

Po incydencie, w którym zamieszany był czwarty sędzia, spotkanie zostało chwilowo przerwane. Po konsultacji z obiema drużynami pojawiła się zgoda, żeby wznowić mecz z innym czwartym sędzią. UEFA zorganizuje śledztwo, żeby sytuacja została zbadana i kolejne wiadomości pojawiły się w odpowiednim czasie.

Meczu ostatecznie nie dokończono we wtorek. UEFA poinformowała, iż spotkanie odbędzie się w środę o godzinie 18:55. Bez względu na wynik spotkania PSG ma pewny awans z grupy po wczorajszej porażce Manchesteru United z RB Lipsk.