Tragiczne wieści ws. zdrowia van Dijka i Gomeza. Występ na Euro zagrożony

Dalsze absencje Virgila van Dijka i Joe Gomeza niepokoją kibiców Liverpoolu. Okazuje się jednak, że nie tylko sympatycy „The Reds” powinni się martwić. Jurgen Klopp podał informacje o stanie zdrowia wspomnianej dwójki. Nie są to wesołe wiadomości.

W październiku na Liverpool spadł ogromny cios. Kontuzji doznał lider defensywy, Virgil van Dijk. Holender po uszkodzeniu więzadeł krzyżowych musiał poddać się zabiegowi i do tej pory wraca do pełni sprawności.

Raptem miesiąc później świat obiegła informacja o kontuzji Joe Gomeza. Anglik doznał kontuzji na zgrupowaniu narodowej reprezentacji i także musiał przejść operację.

Walka z czasem

Jurgen Klopp przedstawił w końcu, jak wygląda sytuacja zdrowotna obu stoperów. Szkoleniowiec przekazał bardzo złe wieści nie tylko dla kibiców Liverpoolu, ale również dla fanów reprezentacji Holandii i Anglii. Okazuje się, że stoperzy mogą nie wystąpić na nadchodzących mistrzostwach Europy.

– Z informacji, które posiadam, wynika, że ich udział w mistrzostwach jest bardzo mało prawdopodobny. Nie dlatego, że ich nie puszczę. Po prostu ze względu na to, jak poważne były ich urazy – przyznał Klopp.

– Zawsze liczę na pozytywne niespodzianki, ale nikt nie powiedział mi, by byli blisko wznowienia treningów z całą drużyną. Wszyscy w klubie mamy nadzieję, że będą mogli zacząć z nami okres przygotowawczy do kolejnych rozgrywek. To były naprawdę bardzo ciężkie kontuzje – dodał Niemiec.

– Van Dijk już biega, Gomez dopiero zaczął to robić. Do treningów z pełnym obciążeniem wrócą dopiero, gdy będą całkowicie sprawni. O ich grze na EURO nawet nie myślę – podsumował szkoleniowiec Liverpoolu.