Tomaszewski nazywa Zielińskiego polskim Messim i apeluje „Najwięcej tracimy zmuszając go do odbiorów”

Jan Tomaszewski udzielił wywiadu Super Expressowi. Były golkiper reprezentacji Polski apeluje o to, by nie zmuszano Zielińskiego do odbiorów.

Podział w ocenie pomocnika Napoli

Zdania na temat Piotra Zielińskiego są w podzielone. Część twierdzi w 26-latku wielkiego technika. Inni zaś widzą nazywają go przeciętnym zawodnikiem. Jan Tomaszewski należy do tych pierwszych i komplementuje pomocnika. Były bramkarz nazwał wychowanka Zagłębia Lubin polskim Messim.

Ja od dawna mówię, że to jest nasz polski Messi. Fenomenalnie gra w ofensywie. Znakomicie spisuje się ustawiony za Robertem Lewandowskim.

„Zieliński polskim Messim”

Tomaszewski zwrócił jednak uwagę na fakt, że defensywa nie jest najlepszą stroną Zielińskiego.

Na jakiej podstawie jest wystawiany w reprezentacji Polski w pomocy? W pomocy trzeba udzielać się w defensywie, a w defensywie Zieliński to kompletne zero. Nie potrafi odebrać piłki. Zresztą tak samo jak Messi – mówi na łamach SE 72-latek.

Apel do Jerzego Brzęczka

Jan Tomaszewski ponownie porównał Polaka do Messiego i zaapelował o to, by wystawiano go wyżej. Były golkiper uważa, że kadra traci najwięcej na zmuszaniu „Ziela” do odbiorów.

Dlaczego od Messiego w Barcelonie czy w reprezentacji Argentyny nikt nie wymaga tego, żeby odbierał piłki? Bo on jest od tego, by konstruować akcje. I od tego też jest Zieliński. A w kadrze wystawiają go na lewej czy prawej stronie, by odbierał piłki, i na tym najwięcej tracimy.