To już pewne. Mateusz Klich nie zagra w meczu barażowym z Rosją. FIFA podjęła decyzję

FIFA podjęła decyzję w sprawie zawieszeń na mecze barażowe mistrzostw świata. Utrzymano wcześniejsze dyskwalifikacje, zaś usunięto żółte kartki. Wobec takiego postanowienia w meczu z Rosją na Łużnikach nie pojawi się Mateusz Klich. 

W trakcie eliminacji mistrzostw świata piłkarze mogli przymusowo pauzować jeden mecz po uzbieraniu odpowiedniej liczby żółtych kartek. Po zakończeniu nie było wiadome, czy FIFA zdecyduje się na anulowanie kar w odniesieniu do baraży. Przede wszystkim ważył się los Mateusza Klicha. W piątek wszystko stało się jednak jasne.

Przerwa

Sekretarz generalny PZPN podał na Twitterze, że federacja podtrzymała decyzję odnośnie zawieszeń na spotkania barażowe. Anulowano jednak żółte kartki, więc takie przewinienie w meczu z Rosją, nie wykluczy żadnego reprezentanta z ewentualnego finału. Z powodu postanowienia mecz z Łużnikami opuści wspomniany Klich.

– W kontekście zbliżających się baraży, decyzją FIFA, aktywne kary dyskwalifikacji zostały utrzymane a napomnienia (żółte kartki) anulowane – napisał Łukasz Wachowski.