To będzie zwrot w karierze Piątka? Niespodziewany chętny na kupienie Polaka

Losy Krzysztofa Piątka nadal nie są jasne dla kibiców oraz dla samego piłkarza. Polak nie ma pewnej sytuacji w Herthcie Berlin i dużo mówi się o jego odejściu z Bundesligi zimą. Jak się okazuje, 25-latek może wrócić do Genoi.

Przypomnijmy, że Piątek nie ma lekko w stolicy Niemiec. Niedawno pojawiła się plotki o zainteresowaniu Herthy Luką Joviciem. Serb po świetnym sezonie w Eintrachcie w 2019 roku trafił do Realu Madryt, gdzie jednak kompletnie zawiódł oczekiwania. „Królewscy” są gotowi oddać 23-latka, a chętni są na niego właśnie działacze Herthy.

„Stare śmieci”

Ewentualna konkurencja może okazać się dużym problemem dla Krzysztofa Piątka. Polak przegrał wcześniej rywalizację z Jhonem Cordobą, jednak kontuzja Kolumbijczyka pozwoliła mu wrócić do składu. Gdyby w Berlinie pojawił się także Jović, nasz napastnik znowu mógłby stracić na znaczeniu.

W tej sytuację pojawia się niespodziewana pomoc. Sprowadzeniem Piątka ma interesować się Genoa CFC, do której snajper trafił odchodząc z Ekstraklasy latem 2018 roku. Tam wypromował się na tyle dobrze, że trafił do Milanu już po pół roku gry w Serie A.

Od dobrego startu w barwach „Rossonerich” jego kariera niestety pikuje. Pomoc w powrocie do formy ma mu zapewnić były klub.

Jeden warunek…

Włoskie media informują, że Genoa chciałaby wypożyczyć Piątka za 4 mln euro. W umowie miałaby się znaleźć klauzula obowiązkowego wykupu napastnika za dodatkowe 21 mln.

„Polski środkowy napastnik może wrócić do zespołu, w którym się wybił” – Opisuje portal primocanale.it

Jest jednak pewien warunek. Żeby Polak mógł wrócić do Włoch z Genoi musi odejść Gianluca Scamacca. Zawodnik został wypożyczony do klubu z US Sassuolo, ale wzbudził uwagę większych marek.

… i jeden argument

Z kolei tym, co przemawia za powrotem 25-latka do Serie A jest ponowne zatrudnienie na ławkę trenerską Rossoblu Davide Ballardiniego. To pod okiem tego szkoleniowca Piątek osiągnął fenomenalną formę i strzelał gola za golem. W sumie w barwach swoim pierwszym zagranicznym zespole zanotował 19 bramek w 21 występach. W styczniu 2019 roku za 35 mln euro trafił do AC Milan.